۴۰هزار میلیارد ریال برای بازسازی شبکه فاضلاب خرمشهر و آبادان برآورد شد

معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: برای ایجاد شبکه فاضلاب خرمشهر و آبادان ۴۰ هزار میلیارد ریال نیاز به بودجه دارد.

به گزارش خبرآنلاین از  سازمان منطقه آزاد اروند،موعود شمخانی اظهار داشت: متاسفانه ساخت و سازهای سال‌های اخیر در آبادان و خرمشهر باعث فرسودگی شبکه‌ فاضلاب در این ۲ شهر شده است.

وی افزود: درصد زیادی از شبکه فاضلاب آبادان و خرمشهر نیاز به بازسازی و یا احداث جدید دارد که برای اجرایی شدن آن ۴۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برآورد شده است.

معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: این سازمان در سال‌های اخیر عملیات احداث و یا بازسازی شبکه فاضلاب در شهرهای آبادان و خرمشهر را انجام داده است و این عملیات نیز همچنان ادامه دارد.

وی افزود: در حوزه آب خرمشهر و برای ایجاد شبکه آب در کوی ویلا، کوی ایثار، کوی بهروز، کوی کرامندان و برخی نقاط دیگر این شهر تفاهم نامه ۱۲ هزار میلیارد ریالی با سازمان آب و فاضلاب استان خوزستان منعقد شد و عملیات اجرایی آن نیز آغاز شد.

شمخانی تصریح کرد: همچنین برای احداث شبکه آب کوی امیر آباد شهرستان آبادان تقاهم نامه ۲۲۰ میلیارد ریالی با سازمان آب و فاضلاب استان خوزستان منعقد شد و این پروژه اکنون به بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسده و حجم زیادی از این منطقه دارای شبکه آب شده است، البته برای پایان یافتن این پروژه ۲۰۰ میلیارد ریال نیز تعدیل گرفته خواهد شد.

معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: شبکه آب در مناطق دهکده بریم و طویشه، برخی نقاط ذولفقاری و کوی طلاب نیز احداث شد و شبکه آبرسانی این مناطق نیز بروز رسانی شده است.

وی به مشکل تملک برای ایجاد شبکه آب و فاضلاب در برخی مناطق آبادان اشاره کرد و گفت: برای اجرایی شدن پروژه آبرسانی و فاضلاب در برخی مناطق آبادان مانند کوی شطیط و علوانیه مشکل تملک وجود دارد که پس از تعیین تکلیف این زمین‌ها عملیات احداث شبکه آب آغاز می شود.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند و کارون واقع است.

این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت های مناسب نظیر حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

48 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1425282

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =