خبرنگاران، تحت پوشش بیمه کرونا قرار می‌گیرند

ایرنا نوشت: مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به آسیب‌های وارده به بخش فرهنگ بر اثر شیوع کرونا گفت: چهار هزار خبرنگار عضو این صندوق، تحت پوشش بیمه کرونا قرار می‌گیرند.

سیدحسین سیدزاده، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر اظهار داشت: با شیوع ویروس کرونا در کشور بسیاری مشاغل از جمله حوزه فرهنگ و هنر دچار آسیب های جبران ناپذیر شد. صندوق از روزهای نخست شیوع این بیماری با تدوین سیاست های حمایتی تلاش کرد تا اندکی از صدمات وارده به این حوزه را جبران نماید.

وی افزود: با توجه به اینکه کرونا سلامت خبرنگاران را به دلیل حضور در تجمعات و نشست‌های خبری به خطر می اندازد، برای آسودگی خاطر آنها تصمیم گرفتیم بیمه کرونا ویژه خبرنگاران عضو صندوق اعتباری هنر را اجرایی کنیم.

سیدزاده تصریح کرد: مدت زمان این طرح یک ساله است و پرداخت هزینه درمانی ناشی از ابتلا به ویروس کرونا تا سقف ۲۰ میلیون ریال تحت پوشش قرار می دهد. در صورت فوت بیمه شده در اثر کرونا، پرداخت سرمایه فوت به بازماندگان تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال پیش بینی شده است.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در پایان افزود: خبرنگارانی که تاکنون نسبت به ثبت نام عضویت در صندوق اعتباری هنر اقدام نکرده اند می توانند ظرف یک هفته آینده با تکمیل فرآیند عضویت از طریق وب سایت صندوق؛ از مزایای این بیمه برخوردار شوند.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1425481

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =