شاخص کل بورس ارتفاع ۱.۷ میلیون واحدی را پس گرفت

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۶۸هزار واحدی، در ارتفاع یک میلیون و ۷۱۸هزار واحد قرار گرفت.

به گزارش خبرانلاین،در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۴میلیارد و ۹۹۶میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۸هزار و ۶۰۶میلیارد تومان در بیش از ۹۳۵هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۶۸هزار و ۷۲۲واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۶۵۰۷۱۸هزار و ۷۶۶واحد قرار گرفت.
بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی شد و در مقابل شرکت‌های گروه صنعتی ملی، پارس الکتریک و داده پردازی ایران با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص بورس 68 هزار واحد رشد کرد


بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۴۴۰میلیون ورقه به‌ارزش ۶هزار و ۵۰۸میلیارد تومان در ۷۸۵هزار و ۹۱۵نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۶۴۹واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۸هزار و ۱۶۰واحد قرار گرفت.
در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی سنگ آهن گهر زمین، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و پلیمر آریا ساسول شد و در مقابل شرکت‌های کشت و صنعت دشت خرمدره، شهرسازی و خانه‌سازی باغمیشه و کشت و دام قیام اصفهان بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1425913

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =