۳۲ پروژه صنعتی استان قم به مناسبت هفته دولت به بهره‌برداری رسید

۳۲ پروژه صنعتی در استان قم با سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۷۲۳ میلیارد ریال به مناسبت هفته دولت به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرآنلاین از قم : هم‌زمان با هفته دولت از ۳۲ پروژه صنعتی استان قم با سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۷۲۳ میلیارد ریال و اشتغال ۸۴۵ نفر افتتاح و به بهره‌برداری رسیدند.

 بهرام سرمست امروز با حضور در شهر قنوات با افتتاح بوستان شهدای گمنام و ساختمان پزشکان، کلنگ بلوار امام علی(ع) و مزرعه ۲۰۰ تنی پرورش قارچ را بر زمین زد.

همچنین استاندار قم به همراه احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران استانی در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های صنعتی قم در دو شهرک محمودیه و شکوهیه حضور یافت.

این طرح‌ها که شامل واحدهای تولیدی امید سازان کلید آریا، قالب نوین و یک واحد قیر برنت در شهر صنعتی محمودآباد و واحد صدرا نگین پاسارگاد و یک واحد پلیمری در شهرک صنعتی شکوهیه بودند طی مراسمی افتتاح و به بهره‌برداری رسیدند.

محمود سیجانی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم در این مراسم، با بیان اینکه این واحدها نوعاً، صنایع دانش‌بنیان و واحدهای تولیدی با سرمایه‌گذاری خارجی بوده‌اند، اظهار داشت: نهضت ساخت داخل و جلوگیری از خروج ارز از کشور ازجمله مهم‌ترین اهداف سرمایه‌گذاری‌های جدید در شهرک‌های صنعتی هستند.

کل اشتغال این واحدها ۸۵۰ نفر و سرمایه‌گذاری انجام‌شده ۲۷۴۳ میلیارد ریال بوده است.

وی همچنین کلنگ احداث نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ کیلوواتی با اعتبار ۱۲ میلیارد ریالی معصومیه شرکت آب و فاضلاب استان قم را نیز بر زمین زدند.

48

کد خبر 1425976

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =