۰ نفر
۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۳
اعتراضات ضد نژادپرستی به کاخ‌سفید رسید

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: در پی تشدید اعتراضات ضد نژادپرستی در اطراف کاخ‌سفید، بلوک‌های بزرگ سیمانی در این محل قرار داده شده است.

به نقل از خبرگزاری رویترز، اعتراض‌ها به خشونت‌های نژادپرستانه پلیس آمریکا بار دیگر در این کشور افزایش یافته است. این اعتراض‌ها به کاخ سفید هم رسیده است به طوری که معترضان با نصب پارچه نوشته‌هایی روی حصارها و نرده‌های امنیتی کاخ سفید، صدای اعتراض خود به این تبعیض نژادی ساختاری را به گوش مقامات کاخ سفید رسانده اند.

رویترز افزود: در پی تشدید این اعتراض‌ها، بلوک‌های بزرگ سیمانی در اطراف کاخ سفید قرار داده شده است تا امنیت محل زندگی و کار رئیس جمهور آمریکا افزایش یابد. شمار نیروهای امنیتی حاضر در کاخ سفید نیز بیشتر شده است. انبوهی از حصارهای فلزی نیز در اطراف کاخ سفید تعبیه شده است تا از حرکت احتمالی معترضان به سمت محوطه کاخ جلوگیری شود. نیروهای امنیتی به طور مرتب در اطراف کاخ سفید در حال گشت‌زنی هستند.

قرار است راهپیمایی بزرگ ضدنژادپرستی نزدیک محوطه کاخ سفید برگزار شود که یادآور تجمع بزرگ و سخنرانی معروف مارتین لوتر کینگ، رهبر جنبش ضدنژادپرستی در آمریکاست. همین امر مقامات امنیتی کاخ سفید را با توجه به اتفاقات چند ماه اخیر از جمله قتل جورج فلوید سیاهپوست به دست یک افسر سفیدپوست پلیس نگران‌تر کرده است.

2323

کد خبر 1426150

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =