ابراهیم امین‌زاده، به‌دلیل ابتلا به کرونا درگذشت

ایسنا نوشت: ابراهیم امین‌زاده، روزنامه‌نگار قدیمی، بعد از تحمل دوره‌ای بیماری کرونا، روز دوشنبه گذشته (سوم‌شهریور) در سکوت خبری درگذشت. 

رضا قوی‌فکر، روزنامه‌نگار پیشکسوت و نایب رئیس انجمن پیشکسوتان مطبوعات، این خبر را تایید کرد. 

همچنین، رضا خاکی‌نژاد، عضو انجمن پیشکسوتان مطبوعات و از دوستان و همکاران قدیمی امین‌زاده در روزنامه اطلاعات پیرامون زندگی و مرگ این روزنامه‌نگار فقید گفته است: 

«ابراهیم امین‌زاده، زاده تبریز ، فرزند امین بندری شیشوان بود. سال ۱۳۴۳هنوز به دبیرستان می‌رفت که به عشق نوشتن و روزنامه‌نگاری از طریق یکی از دبیرانش به نام کاظم خوش‌خبر (شاعر و مترجم)، به اسماعیل‌ پیمان (صاحب امتیاز و مدیر روزنامه مهد آزادی) معرفی شد تا زیر نظر او به کارآموزی بپردازد. پیمان وقتی ذوق سرشار امین‌زاده را می‌بیند او را به صمد بهرنگی معرفی می‌کند تا ضمیمه ادبی روزنامه مهد آزادی را هفته‌ای یک بار منتشر کند. گفتنی است ‌که امین‌زاده در آن زمان با کتاب «جمیله بوپاشا» نوشته منصور تاراجی آشنا شد و همین‌کتاب شوق او را برای نوشتن ‌و روزنامه‌نگاری قوت بخشید. 

امین‌زاده پس از دریافت دیپلم و پذیرش در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران در رشته روزنامه‌نگاری، با نشریات گوناگون به همکاری پرداخت. او سپس در سال ۱۳۵۰همکاری‌اش را با  روزنامه اطلاعات آغاز کرد که ۲۵ سال به درازا کشید. ۱۰ سال کار در روزنامه ایران و نیز همکاری با بخش استان‌های روزنامه جام جم از جمله سوابق روزنامه‌نگاری او به شمار می‌رود.

امین‌زاده  علاوه بر تدریس خبرنگاری و روزنامه‌نگاری،  تالیفاتی از جمله در زمینه دستور زبان فارسی و تاریخ تئاتر آذربایجان داشت‌. او پس از بازنشستگی به زادگاهش تبریز بازگشت و در سال‌های اخیر با محافل فرهنگی و ادبی تبریز از جمله بنیاد پژوهشی شهریار همکاری می‌کرد. از او یک فرزند پسر به نام ساوالان باقی است.»

انجمن پیشکسوتان مطبوعات، فقدان این روزنامه‌نگار پیشکسوت را به جامعه مطبوعات و خانواده وی تسلیت‌ گفت.

۵۷۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1426238

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =