افتتاح پروژه‌های شهرستان ارومیه به مناسبت هفته دولت

سه واحد تولیدی همزمان با پنجمین روز هفته دولت در ارومیه افتتاح و به بهره‌برداری رسیدند.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، با حضور مسئولین استانی و شهری،  ۳ پروژه تولیدی در ارومیه با اعتباری بالغ بر ۳۷۳میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیدند.

فاز توسعه شرکت کیهان دارو شیمی با هدف تولید قرص آنتی بیوتیک و با اعتبار ۳۱۷ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۲۰ نفر با حضور استاندار آذربایجان‌غربی و فرماندار ارومیه افتتاح شد.

واحد تولیدی آرین پترو ایده تولیدکننده روغن موتور و گریس نیز با سرمایه گذاری ۳۱ میلیارد ریالی و ایجاد اشتغال برای ۱۶ نفر در شهرک صنعتی فاز ۲ ارومیه به بهره‌برداری رسید.

سومین واحد تولیدی، افتتاح واحد تولید لوله پلی اتیلن بود که با اعتبار ۲۵ میلیارد ریالی به بهره‌برداری رسید.

این واحد تولیدی برای ١٠ نفر اشتغالزایی کرده و سالانه یک‌هزار و ۵٠٠ تن انواع لوله به قطر کمتر از ٢۵٠ میلی‌متر تولید می کند.

همچنین به صورت نمادین پروژه‌های عمرانی شرکت آب و فاضلاب استان در چهار شهرستان ارومیه،  چالدران ، ماکو و سلماس افتتاح شد

اعتبارات هزینه شده در پروژه‌های آبرسانی ۶ روستای شهرستان چالدران ۱۰  هزار و ۷۰۰ میلیون ریال، پروژه آبرسانی در روستای جان عزیز ماکو ۱۸۰۰ میلیون ریال، پروژه آبرسانی مناطق جنوب شرقی کلانشهر ارومیه ۹۰ هزار میلیون ریال، آبرسانی آب مسکن گلشهر ارومیه ۶ هزار میلیون ریال، احداث ایستگاه  پمپاژ ریحان آباد ۲۰ هزار میلیون ریال که  ۳۰۰ هزار لیتر حجم آب را افزایش خواهد داد.همچنین آبرسانی به روستای پکاجوک شهرستان سلماس  ۲ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه در برداشته است.

آبرسانی به ۵۱۸ روستا با جمعیتی بالغ بر ۳۰۶ هزار و ۵۶۲ نفر با اعتبار ۱۶۶۷ میلیارد  ریال تحقق یافت.

46

کد خبر 1426263

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =