معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد قشم از بیمارستان جی‌جیان قشم بازدید کرد

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم روز پنجشنبه از بیمارستان خلیج فارس روستای جی‌جیان جزیره قشم بازدید و وضعیت امکانات و تجهیزات آن را به اتفاق مسئولان و کارشناسان بیمارستان مورد بررسی قرار داد.

به گزارش خبرآنلاین از سازمان منطقه آزاد قشم در این بازدید، سیستم های اضطراری این بیمارستان که بصورت تخصصی به ۳۷ بیمار دیالیزی درغرب جزیره قشم خدمات  کامل پزشکی می دهد، در قالب یک مانورآزمایش و شرایط  قطع  برق تجهیزات بیمارستانی آن شبیه سازی شد.
گفتنی است بیمارستان خلیج فارس روستای جی جیان با اعمال ضوابط سختگیرانه بهداشت محیطی برای پذیرش بیماران دیالیزی به آمادگی ۱۰۰ درصدی رسیده است.
ارتقا سطح تولید سیستم اسمزمعکوس (RO) برای خدمات دهی به بیماران دیالیزی به صورت همزمان یکی از اقدامات سازمان منطقه آزاد قشم در این بیمارستان است.
بیماران همودیالیزی برای تولید مایعات دیالیز، هر هفته به ۴۰۰ لیتر آب نیازمندند بنابراین هر بیمار در هر مرحله دیالیز حجم زیادی آب لازم دارد که باید قبل از استفاده با روش های اختصاصی تصفیه شود. سیستم اسمز معکوس وظیفه بهبود کیفیت آب مورد استفاده در این عمل حیاتی را برعهده دارد.
با اقدامات و آموزش های صورت گرفته، کادر پزشکی بیمارستان خلیج فارس روستای جی جیان آماده ارایه خدمات کامل به بیماران دیالیزی بوده و طبق ضوابط بهداشت محیط این بیماران بایستی بدون همراه وارد فضای بیمارستان شده و پس از دریافت خدمات درمانی از سوی کادر پزشکی به همراه بیمار تحویل شوند.
برای افزایش ایمنی و تامین سلامت بیماران فوق الذکر، از ورود همراه به بیمارستان ممانعت شده و تمامی خدمات از سوی کادر درمانی به این بیماران ارایه خواهد شد.

48

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1426363

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =