کارخانه مواد شوینده در نهاوند بهره‌برداری شد

همزمان با هفته دولت کارخانه مواد شوینده با ظرفیت ۲۰ هزار تن محصول با حضور یزدان سیف معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بهره‌برداری شد.

به گزارش خبرآنلاین از نهاوند ؛ رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان  در آیین بهره برداری از این واحد تولیدی گفت: برای احداث کارخانه تولید مواد شوینده (سودکاستیک) ۱۱ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و می‌تواند برای ۳۷ نفر از جوانان این منطقه شغل ایجاد کند.

حمیدرضا متین خاطرنشان کرد: این واحد تولیدی در پنج هزار متر مربع در روستای گردیان از توابع شهر فیروزان نهاوند واقع شده و با ظرفیت ۲۰هزار تن محصول قابلیت صادرات هم دارد.  

وی افزود: امسال بیش از سه هزار میلیارد تومان طرح صنعتی در استان همدان به بهره برداری می‌رسد که در جهش تولید این منطقه نقش بسیاری دارد.

به گفته رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان در سال‌های اخیر در حدود ۸۰ درصد سرمایه مورد نیاز راه‌اندازی صنایع جدید توسط مجریان طرحها تامین می‌شود و تنها ۲۰ درصد در قالب تسهیلات بانکی و ایجاد زیرساختها فراهم می‌شود.

با حمایت دولت تعدادی از واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل به چرخه تولید بازگشته‌اند و تا پایان امسال ۴۲ واحد راکد دیگر به جمع صنایع فعال استان اضافه می‌شوند.

کد خبر 1426433

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =