اجرای طرح های آبخیزداری  شهرستان دامغان در دولت تدبیر و امید

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان به مناسبت فرارسیدن هفته دولت (۲ الی ۸ شهریورماه )نسبت به ارائه آمار اقدامات انجام شده در دولت تدبیر و امید در طرح های آبخیزداری اقدام نمود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان علی اکبر عباسی راد گفت: : از سال ۹۲ تا کنون حدود ۴۹ هزار و ۶۳۵ مترمکعب عملیات بند سنگ و ملات بمنظور جلوگیری از بروز سیلاب و حفاظت خاک و بهبود تغذیه سفره های آب زیرزمینی در شهرستان دامغان احداث گردیده است
وی افرود: در این مدت  نیز بیش از ۴۰ هزار  مترمکعب بند خاکی در راستای جمع آوری و ذخیره سازی روان آب و جلوگیری از سیلاب و خسارات به باغات و مزارع  احداث شده است
احداث حدود ۸۵۰ مترمربع بندهای سبک از دیگر اقدامات این اداره درطول خدمتگزاری دولت تدبیر و امید در شهرستان دامغان بوده است  .
وی خاطر نشان کرد: بمنظور حفظ پوشش گیاهی و همچنین حفاظت خاک در مناطقی که عملیات مکانیکی انجام شده حدود  ۷۰۰ هکتار از عرصه های منابع طبیعی تحت عملیات بیولوژیک از قبیل کاشت نهال، بذرپاشی، بذرکاری و ....  قرار گرفتند.
عباسی راد ضمن اشاره به لزوم تحقیقات علمی و استفاده از دانش روز در انجام پروژه های منابع طبیعی خاطر نشان کرد: طی این مدت در  ۱۶ هزار ۳۰۰ هکتار از اراضی شهرستان مطالعات آبخیزداری انجام شده است .

46

کد خبر 1426436

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =