واکنش روسیه، استرالیا و تایوان به استعفای آبه

ایسنا نوشت: در پی استعفای شینزو آبه از نخست وزیری ژاپن روسیه، استرالی و تایوان به این رخداد واکنش نشان دادند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، کرملین از بابت تصمیم شینزو آبه برای استعفا کردن از سمتش اظهار تاسف کرد. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین امروز جمعه روابط کاری میان شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را "درخشان" توصیف کرد.

همچنین اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا نیز در واکنش به استعفای شینزو آبه گفت: شینزو آبه مردی "خردمند و کاملا صادق" است. او به عنوان یک رهبر سیاسی برجسته ارشد در جهان و به عنوان یک حامی قدرتمند تجارت آزاد و یک دیپلمات بین المللی برجسته برای ژاپن مطرح بوده است. او از موفقیت و ثبات منطقه حمایت کرده و رهبری خود را به عنوان یک سیاستمدار با تجربه تراز اول مطرح ساخته است.

او خاطر نشان کرد: نخست وزیر شینزو آبه در حالی به عنوان یک رهبر منطقه از سمتش کنار می رود که مشارکتهای بی سابقه ای به ویژه در ضمن پاسخ ما با تاثیرات اقتصادی و مرتبط با سلامت از جانب ویروس کووید-19 به خرج داده است.

تسای اینگ ون، رئیس جمهور تایوان نیز درباره استعفای شینزو آبه گفت: نخست ویر آبه همواره دوست تایوان چه در حوزه سیاست، چه در حوزه حقوق و منافع مردم تایوان بوده و فردی به شدت مثبت بود. ما احساسات دوستانه او را در قبال تایوان ارج نهاده و امیدواریم که سلامت باشد.

311311

کد خبر 1426595

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =