شهادت سومین مامور پلیس پیشگیری تهران در سال ۹۹

تسنیم نوشت: یکی دیگر از مأموران پلیس پیشگیری تهران بزرگ شب گذشته به شهادت رسید و تعداد شهدای پلیس پیشگیری تهران بزرگ در سال جاری به سه شهید رسید.

دوم شهریور ماه جاری یکی از مأموران کلانتری قلهک برای اجرای ابلاغ قضائی و حکم خلع ید به همراه نماینده دادستان و دادورز به آدرس مشخص در خیابان شریعتی، خیابان یخچال مراجعه کرد.

آدرس فوق خانه‌ای متعلق به یک خانم بود اما همسرش در آنجا ساکن بود و شاکی طبق قانون حکم خلع ید را از مراجع قضائی گرفته بودند.

هنگامی که مأمور پلیس به همراه نماینده دادستان به آدرس مذکور مراجعه کردند همسر شاکی موضوع را پذیرفت و سپس نماینده قانونی دادگستری، مشغول تنظیم صورت‌جلسه شد.

در این حین همسرشاکی پس از ورود به آشپزخانه، با برداشتن یک قوطی وایتکس حاوی تینر، محتویات را روی خود ریخت و با روشن کردن کبریت قصد آتش زدن خودش را داشت اما مأمور کلانتری با حواس‌جمعی، کبریت روشن را از دست وی گرفت و این شخص را به راهرو برد تا از خطرات احتمالی جلوگیری کند.

در ادامه فردی که روی خودش تینر ریخته بود، عنوان کرد که در حال سوختن است که بلافاصله مأمور کلانتری وارد آشپزخانه شده و با پرکردن یک پارچ آب، قصد داشت آب را روی صورت مرد ریخته و از شدت سوزش صورتش کم کند غافل از اینکه این مرد در جیبش فندک داشت و با روشن کردن فندک خود را آتش زد.

مأمور جان برکف پلیس، حین مواجه شدن با این صحنه، پارچ آب را روی مرد ریخت، مجدداً او را بغل کرده و از پله‌ها پایین آورد تا وارد حیاط کرده و از سوختن بیشتر آن جلوگیری کند غافل از اینکه لباس خودش هم آغشته به تینر شده و وی نیز سوخت.

در ادامه همسایگان, نماینده دادستانی و پسر ۲۲ ساله این مرد که در محل حضور داشتند، با مشاهده این صحنه بلافاصله شیلنگ‌ آب را باز کرده و روی این دو نفر ریختند.

با حضور عوامل اورژانس و آتش‌نشانی در نهایت این دو نفر به بیمارستان منتقل شدند که همسر شاکی به علت شدت جراحات وارده جان باخت.

ستوان‌دوم پرویز کرمپور؛ مأمور جان برکف  کلانتری قلهک نیز بر اثر این حادثه دچار سوختگی شدید ۶۰ درصد از نوع درجه سه از ناحیه صورت, سینه، دست  و سایر قسمتهای بدن  و در I.C.U بیمارستان بستری شد که متاسفانه شب گذشته به علت شدت جراحات وارده به شهادت رسید.

شهید کرمپور متاهل و دارای دو فرزند بود.

گفتنی است از ابتدای سال جاری، سه مامور پلیس پیشگیری تهران برای حفظ و امنیت جامعه به درجه رفیع شهادت نائل آمده‌اند.

شهید میلاد خسروی؛ مأمور کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس، شامگاه ۳۱ اردیبهشت ۹۹، درپی عملیات تعقیب و گریز سارقان منزل و شهید حامد ضابط؛ مأمور ضربت سرکلانتری چهارم پلیس پیشگیری تهران بزرگ، شامگاه ۳۰ مرداد ۹۹، حین تعقیب و گریز، بر اثر زیر گرفتن توسط سارق فراری به شهادت رسیده بودند.

۴۷۲۳۲

کد خبر 1426607

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =