کاپیتان تیم ملی تنیس روی میز گله دارد زیاد که مپرس!

کاپیتان تیم ملی تنیس روی میز گفت: تنها کسی که در فدراسیون حقوق می‌گیرد مجید احتشام زاده است. چرا نباید بازیکنی مثل نوشاد عالمیان با مدال آسیایی و حضور در المپیک نه بیمه داشته باشد و نه حقوق بگیرد؟

فائزه زمانی: افشین نوروزی کاپیتان تیم ملی تنیس روی میز خیلی دلخور است. دلخور از فدراسیون بابت حقوق‌ها و بیمه‌ای که فدراسیون به بازیکنان نداده است. او می‌گوید: «تن‌ها کسی که در فدراسیون حقوق می‌گیرد مجید احتشام زاده است. چرا نباید بازیکنی مثل نوشاد عالمیان با مدال آسیایی و حضور در المپیک نه بیمه داشته باشد و نه حقوق بگیرد؟ آن وقت مجید احتشام زاده که در المپیک ۲۰۰۰ حضور داشته و در فدراسیون منصبی هم ندارد و کاری هم انجام نمی‌دهد، تنها کسی باشد که از فدراسیون حقوق می‌گیرد؟

ورزشکاران همه وقت‌شان را صرف ورزش کرده‌اند و کار دیگری بلد نیستند. حالا منبع درآمد همه بازیکنان تنیس روی میز از لیگ است که آن هم ناچیز است. صندوق حمایت هم فقط شامل رشته‌های مدال‌آور در المپیک است و شامل حال ما نمی‌شود. در این شرایط اگر بازیکنی مصدوم شود وضعیت معیشتش فقط با خداست!»

او از فصل جدید لیگ تنیس روی میز می‌گوید: «امروز فدراسیون با تیم‌هایی که قرار است در لیگ بازی کنند جلسه دارد. وضعیت من هنوز مشخص نیست. تیم پتروشیمی ۵ سال است که پیاپی قهرمان لیگ شده و من هم در این ۵ سال با آن بوده‌ام. اگر قرار باشد امسال هم پتروشیمیدر لیگ تیم بدهد به احتمال زیاد من برایش بازی می‌کنم.»

پینگ‌پنگ‌باز با سابقه از عدم تیمداری تیم‌های زیر شاخه وزارت نفت می‌گوید: «این مصوبه جدید نیست و سال‌های قبل یکسری از تیم‌ها مثل نفت تهران و نفت اهواز به‌خاطر این مصوبه نبودند، ولی تیم‌هایی مثل پتروشیمی و پالایشگاه نفت آبادان خصوصی هستند و فکر نمی‌کنم این مصوبه شامل حال‌شان شود. علاوه بر این تیم‌هایی مثل پتروشیمی نقش حامی بازیکنان را دارند و پتروشیمی تنها تیمی هست که قراردادهای خوبی با بازیکنان می‌بندد و نبود این تیم در لیگ، به ضرر بازیکنان می‌شود.»

درحالی که اکثر فدراسیون‌ها در روزهای کرونایی بازیکنانشان را از راه دور زیرنظر دارند، اما، فدراسیون تنیس روی میز پیگیر تمرینات بچه‌ها در این روزها نبوده: «من در آخرین مرحله انتخابی تیم ملی برای مسابقات جهانی انتخاب شدم که مسابقات به دلیل کرونا به تعویق افتاد و من به شخصه در این وضعیت هیچ برنامه تمرینی از کسی نگرفته‌ام و فدراسیون هم پیگیر تمرینات ما در این شرایط سخت نبوده است»

او از اختتامیه‌ای می‌گوید که برگزار نشد: «فدراسیون قادر به برنامه‌ریزی نیست، حداقل از فدراسیون‌های دیگر الگو برداری کند، برای مثال فدراسیون جودو اختتامیه اش را به شکل خوبی در فضای باز برگزار کرد و برای هیچ‌کس هم اتفاقی نیفتاد. اگر بحث، سلامت بازیکنان بود که با این کار فدراسیون بیشتر سلامت بازیکنان به خطر افتاد. زمانی که فدراسیون اعلام کرد پلی آف برگزار می‌شود همه بازیکنان به تهران آمدند و حتی بعضی از بازیکنان لژیونر به ایران برگشتند و همه تست کرونا دادیم ولی شب قبل بازی‌ها به یکباره بازی‌ها لغو شد و این رفت‌وآمد بی‌نتیجه در این شرایط بیشتر سلامت بازیکنان را به خطر انداخت.»

255 251

کد خبر 1426653

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =