استوکس: تصمیم درستی گرفتم که به ایران برنگشتم!

تسنیم نوشت: مهاجم پیشین تیم‌های تراکتور و پرسپولیس از تجربه حضورش در فوتبال ایران و چرایی ترک این کشور سخن گفت.

 آنتونی استوکس که اخیراً با عقد قراردادی یک ساله و به‌عنوان بازیکن آزاد به تیم فوتبال لیوینگستون در لیگ برتر اسکاتلند ملحق شد، در گفت‌وگو با روزنامه «ادینبرگ نیوز ایونینگ» اسکاتلند درباره تجربه‌اش از بازی در ایران گفت: در تراکتور من بهترین گلزن تیم بودم و در پایان فصل اگر دچار مصدومیت نمی‌شدم، می‌توانستم بهترین گلزن لیگ برتر ایران باشم. چون تراکتوری‌ها دستمزدم را پرداخت نکردند، ناچار به جدایی از این تیم شدم و برای گرفتن حقم به فیفا شکایت کردم.

وی افزود: در تیم آدانااسپور ترکیه هم وضعیت به همین منوال بود. آنها هم دو یا سه ماه در پرداخت حقوق من دیرکرد داشتند. از طریق وکلایم هنوز هم در پی دریافت پولم از باشگاه‌های تراکتور و پرسپولیس هستم. من هرگز قراردادم را نقض نکردم و این را در تراکتور به اثبات رساندم. اختلاف اولیه (با تراکتور) حل شده و فیفا چیزی را که حق من بوده است، با صدور رأی خود داد.

مهاجم پیشین پرسپولیس تصریح کرد: در پرسپولیس اوضاع کمی متفاوت بود، چون با شیوع ویروس کرونا ادامه کار برای من و برای باشگاه دشوار بود و از این بابت اطمینان دارم. من اما باید به سلامت خودم توجه می‌کردم. ایران جایی نبود که من بخواهم برای دو یا سه ماه در قرنطینه بمانم، این در حالی بود که نه فوتبالی بود، نه تمرینی و باید خودم را در آپارتمان قرنطینه می‌کردم.

زمانی که پرسپولیس برای انجام یک بازی به دبی سفر کرد، استوکس از مدیران باشگاه اجازه گرفت تا ۲۴ ساعت دیرتر به ایران برگردد و کمی با خانواده‌اش در دبی وقت‌گذرانی کند، اما سپس سعی کرد با استفاده از تأثیر همه‌گیری ویروس کرونا به ایران بازنگردد.

استوکس درباره چرایی بارنگشتنش به ایران اظهار داشت: تصمیم گرفتم با فرزندانم به دوبلین بازگردم. باشگاه پرسپولیس می‌خواست من به ایران بازگردم، اما شیوع ویروس کرونا در ایران در وضعیت بدی بود و این بیماری ضربه بدی به آنها زده بود. از این رو صادقانه می‌گویم وقتی به عقب برمی‌گردم و نگاه می‌کنم، می‌بینم که تصمیم درستی گرفتم که به ایران برنگشتم.

وی ادامه داد: مردم می‌گویند که من رفتاری غیرقابل‌ پذیرش داشته‌ام و می‌دانم که خارج از زمین مشکلاتی داشته‌ام، اما در دو یا سه سال اخیر در بازی از خارج کشور، مشکلات از جانب من نبوده است. من چند سالی در چند باشگاه مختلف کار کردم و باید بگویم که تجربه خوبی بود و خوشحالم که این کار را کردم، اما اوضاع در ایران به خصوص در دوره اول حضورم در این کشور دشوار بود، کشوری که به لحاظ فرهنگی کاملاً متفاوت است.

۲۵۵ ۴۱

کد خبر 1426744

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =