هشدار به نمایندگانی که به دنبال انسداد فضای مجازی هستند

ایلنا نوشت: نماینده سابق مجلس گفت: مردم عملکردها و رفتار مسئولان در حوزه های مختلف را می‌بینند و بر آن نظارت دقیق دارند. در نتیجه حرکت‌هایی همچون انسداد فضای مجازی بازتاب خوبی در میان مردم ندارد چراکه برخلاف نیاز و خواسته مردم است.

قاسم میرزایی نیکو، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و نماینده دوره دهم مجلس شورای اسلامی، درخصوص طرح اخیر نمایندگان مجلس که به عنوان «انسداد فضای مجازی» در جامعه مطرح شده است، گفت: همیشه تعدادی افراد خارج از قاعده در مجلس حضور دارند که حرف‌ها و طرح‌های خیلی شاذی را مطرح می‌کنند.

>>>> بیشتر بخوانید؛

>>>> پارلمان به دنبال فیلتر توئیتر و اینستاگرام یا ساماندهی فضای مجازی؟

وی ادامه داد: به نظر من این طرح هم از همان مدل‌ طرح‌ها است و بعید می‌دانم اتفاقی که برخلاف روند تکنولوژی، رشد و توسعه مجازی است از درون آن خارج شود، مگر اینکه واقعاً تصمیم گرفته باشند که انسداد سیاسی، اقتصادی، اجتماعی را در فضای مجازی هم به حد اعلی برسانند که به نظر من علیرغم تمام رفتارهایی که در مجلس دیده می‌شود، بعید است چنین طرحی بتواند مورد تصویب قرار گیرد.

نماینده سابق مجلس در ادامه اظهار داشت: در عین حال دور از ذهن نیست و به یکباره مشاهده می‌کنید که یک تصمیمی گرفته شده و نمایندگان باید آن را اجرایی کنند و به منصه ظهور برسانند. البته همه باید این را در نظر داشته باشند که خلاف رویه‌های نرمال علمی، توسعه‌ای، جهانی، منطقه‌ای و خواسته مردم عمل و رفتار کردن، نتایج مثبتی به دنبال نخواهد داشت و همین که اکنون مشاهده می‌کنیم ناامیدی و بی‌اعتمادی نسبت به حاکمیت و مجموعه قوا در اذهان و افکار مردم ایجاد شده است، نتیجه اعمالی مشابه این در گذشته است.

وی افزود: مردم عملکردها و رفتار مسئولان در حوزه‌های مختلف را می‌بینند و بر آن نظارت دقیق دارند. در نتیجه چنین حرکت‌هایی بازتاب خوبی در میان مردم ندارد چراکه برخلاف نیاز و خواسته مردم است. ما نباید نیازهای روزمره مردم خود را نادیده بگیریم و آن‌ها را از بهره‌مندی از دانش و تکنولوژی روز و نوین دنیا محروم کنیم.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1426745

برچسب‌ها