کمک‌رسانی به ۱۵۸۶ نفر سیل‌زده در شهریورماه امسال

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: از ابتدای شهریورماه تا امروز به یک هزار و ۵۸۶ نفر متاثر از سیل و آبگرفتگی ها، توسط ۱۰۹ تیم عملیاتی امددادرسانی شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت  هلال احمر، مهدی ولی پور با اشاره به گزارش عملیات سیل و آبگرفتگی از اول شهریورماه تا ساعت ۱۵ امروز (۹شهریورماه) افزود: ۸ استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان،کرمان و گیلان متاثر از سیل و آبگرفتگی بوده است.

وی ادامه داد: در این مدت به هم‌وطنان در ۴۰ شهر و روستا امدادرسانی شده و یک هزار و ۵۸۶ نفر از خدمات امدادی بهره‌مند شدند.

ولی پور درباره نجات و اسکان اضطراری هموطنان متاثر از سیل و آبگرفتگی، تاکید کرد: در این مدت با تلاش ۱۰۹ تیم عملیاتی متشکل از ۳۵۱ امدادگر و نجاتگر هلال احمر، ۲۲ نفر به مناطق امن منتقل، ۲۵۵نفر به صورت اضطراری اسکان داده شده و ۵۰ واحد مسکونی از آب تخلیه شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر تصریح کرد: همچنین ۱۲دستگاه خودرو نیز از مسیر سیلاب رهاسازی شد.

ولی پور اضافه کرد: ۶۲دستگاه چادر، ۶۲۰تخته پتو،۲ هزار و ۱۴۶کیلوگرم نایلون، ۳۷۹بسته غذایی، ۸۸۹قوطی انواع کنسرو، ۷۸۵کیلوگرم برنج، ۴۴۱کیلوگرم حبوبات میان متاثران از سیل و آبگرفتگی ها توزیع و عملیات امدادرسانی در استان کرمان همچنان ادامه دارد.

۲۳۵۲۳۱
کد خبر 1427122

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =