ناوچه دانمارکی برای پیوستن به ائتلاف دریایی اروپا وارد دریای مکران شد

فارس نوشت:منابع مطلع از اعزام یک ناوچه نیروی دریایی دانمارک به دریای مکران در روزهای گذشته جهت پیوستن به ائتلاف دریایی اروپا در تنگه هرمز خبر دادند.

به نوشته وبگاه «نیوال نیوز» به نقل از وزارت دفاع دانمارک ، ناوچه دانمارکی «ایور هوت فلدت» با عبور از آبراه سوئز و دریای سرخ روز ۲۵ اوت وارد دریای مکران شد و قصد دارد وارد تنگه هرمز شود. این ناوچه درصدد پیوستن به نیروی ائتلاف دریایی اروپا به رهبری فرانسه برای انجام ماموریت به اصطلاح تامین امنیت تردد دریایی در تنگه هرمز است.

در این عملیات که «آگنور» نام دارد و مقر آن در مرکز فرماندهی نیروی دریایی فرانسه در ابوظبی واقع است کشورهای فرانسه، هلند، دانمارک، بلژیک، یونان، پرتغال، ایتالیا و آلمان حضور دارند.

وزارت دفاع دانمارک با صدور بیانیه ای در این زمینه بر صادرات نفت از خلیج فارس و تنگه هرمز و اهمیت آن برای اقتصاد مناطق دیگر جهان اشاره کرده است. دانمارک اعلام کرده ناوچه این کشور از تردد آزادانه کشتیها در منطقه محافظت خواهد کرد.در این ناوچه دانمارکی 160 پرسنل نظامی حضور دارند.

چندی قبل وزارت دفاع استونی نیز از اعزام شماری نیروی نظامی برای پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا در تنگه هرمز که به بهانه تامین امنیت دریایی ایجاد شده، خبر داد. وزارت دفاع استونی در این زمینه اعلام کرده که تعدادی از افسران خود را به ماموریت دریایی آمریکا در تنگه هرمز اعزام میکند.

311311

کد خبر 1427163

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =