۱ نفر
۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
تحصیلات بالاتر ارتکاب جرم را کم می‌کند؟

مهر نوشت: مدیرکل زندان های استان تهران گفت:هر چه اعتقاد و باورهای مذهبی قوی‌تر باشد، وقوع جرم کمتر می‌شود و هرچه تحصیلات عالی‌تر باشد جرم و بزه نیز کاهش می‌یابد.

سیدحشمت‌الله حیات‌الغیب در بازدید مسعود شفیعی، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران از ندامتگاه تهران بزرگ گفت: هر چه اعتقاد و باورهای مذهبی قوی‌تر باشد، وقوع جرم کمتر می‌شود و هرچه تحصیلات عالی‌تر باشد جرم و بزه نیز کاهش می‌یابد.

مدیرکل زندان‌های استان تهران اظهار امیدواری کرد با مشارکت تمام ارگان‌ها و نهادهای شهری، شاهد گسترش و توسعه توانمندی‌های فرهنگی و رفاهی زندان‌ها جهت بازگشت سالم مددجویان به جامعه و پیشگیری از تکرار جرم باشیم.

بنا به این خبر، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران ضمن شرکت در مراسم عزاداری شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) که توسط مددجویان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شده بود، از آشپزخانه صنعتی مرکزی، سالن‌های ملاقات سه گانه، خوابگاه‌ها و پروژه‌های عمرانی تازه تأسیس ندامتگاه بازدید کرد.

همچنین در ادامه بازدید، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران گفت: بحمداله فرهنگ حضور مردم، اندیشمندان و مسئولان شهری در عرصه کمک به زندانیان و خانواده‌های آنان توسعه یافته و اقدامات مفیدی انجام می‌گیرد.

وی ادامه داد: جرم و ارتکاب جرم دو پدیده‌ای هستند که در همه جای دنیا در حال اتفاق افتادن است و توجه نظام جمهوری اسلامی به کرامت و تکریم شخصیت انسان بر اساس برنامه‌های دینی صورت می‌گیرد.

مسعود شفیعی در پایان این بازدید که علی رستمی معاون اداری مالی زندان‌های استان تهران و علی چهارمحالی مدیر ندامتگاه نیز حضور داشتند، با اعلام خرسندی از روند اقدامات انجام شده به ویژه در بخش‌های بهداشتی، درمانی، فرهنگی، تربیتی و عمرانی در خصوص توجه به اختصاص بودجه‌های رفاهی برای مددجویان و نیز کارکنان زندان‌های استان تهران که در شرایط سخت خدمت در زندان با تمام قوا در مقابل ورود ویروس کرونا ایستاده‌اند، قول مساعد همکاری داد.

47231
کد خبر 1427311

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =