۰ نفر
۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
اردن ناآرام شد

ایسنا نوشت: به دنبال بدترشدن اوضاع اقتصادی و معیشتی در اردن، تظاهرات اعتراضی در این کشور با درخواست برای برکناری دولت از سرگرفته شد.

العربی الجدید اعلام کرد که اعتراضات ضد دولتی در اردن پس از توقف به دلیل مقررات اعمال شده درپی شیوع کرونا بار دیگر از سر گرفته شد.

طبق این گزارش، معترضان اردنی علیه دولت این کشور تظاهرات کرده و خواستار برکناری دولت عمر الرزار، نخست‌وزیر کشورشان شدند.

بیش از ۵۰۰ شخصیت سیاسی ازجمله عبدالسلام المجالی و طاهر المصری، نخست وزیران اسبق اردنی نیز با امضای طوماری برای عبدالله دوم، پادشاه این کشور اعتراض خود را نسبت به وضعیت اقتصادی و سیاسی این کشور اعلام کردند.

طبق آنچه در این طومار آمده است، سیاست های دولت الرزاز به ویژه سیاست‌های اقتصادی آن منجر به پیچیده شدن اوضاع اقتصادی  و معیشتی ملت اردن شده است.

معترضان اردنی در این طومار خواستار مقابله چالش اقتصادی و بهبود اوضاع معیشتی شهروندان اردنی شدند.

در همین حال، فراکسیون الاصلاح در پارلمان اردن خواستار برگزاری نشست فوق‌العاده پارلمان برای سلب رأی اعتماد از دولت عمر الرزاز به دلیل شکست در اداره پرونده اقتصادی و پیامدهای کرونا و همچنین عملکرد سیاسی آن شد.

این فراکسیون به ریاست عبدالله العکایله در بیانیه‌ای در این باره نوشت که این درخواست در سایه وضعیت کنونی اردن و خارج نشدن دولت از پیامدهای اقتصادی و اجتماعی کرونا و سیاست‌های اقتصادی اشتباه آن صورت گرفته است

312 310

کد خبر 1427317

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =