۰ نفر
۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲
در بازار خودرو چه می گذرد؟

روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران، پس از چند روز تعطیلات و ایام سوگواری، قیمت‌ها در بازار خودرو نسبت به پیش از تعطیلات تغییر چندانی نداشته است. سعید موتمنی در رابطه با آخرین وضعیت بازار خودرو اظهار کرد: طی‌ روزهای پیش‌رو می‌توان به‌صورت دقیق‌تر وضع بازار خودرو را بررسی کرد، اما در حال حاضر قیمت‌ها همان نرخ‌های اواخر هفته گذشته هستند.

وی با تاکید بر اینکه با کاهش نرخ ارز قیمت خودرو نیز پایین خواهد آمد؛ ادامه داد: از سوی دیگر روند قیمت‌ها به میزان عرضه نیز بستگی دارد؛ چنانچه عرضه به بازار به میزان کافی صورت می‌گرفت، هیچ‌گاه این اختلاف‌های فاحش میان قیمت‌های کارخانه و بازار ایجاد نمی‌شد. این در حالی است که در حال حاضر فروشنده در بازار بسیار کم است و در عین حال خریدار زیادی نیز وجود ندارد. موتمنی تصریح کرد: افرادی که خودرو از کارخانه تحویل گرفته یا دارندگان خودرو، با کوچک‌ترین نوسان نرخ ارز، خودروهای خود را به امید قیمت‌های بالاتر نمی‌فروشند و بسیاری از خریداران نیز با توجه به افزایش قیمت‌ها، از خرید اجتناب می‌کنند و از همین رو خرید و فروش در بازار به شدت کاهش یافته است؛ در این شرایط، افرادی که نیاز فوری به خودرو داشته باشند اقدام به خرید می‌کنند که البته تعداد آنها نیز بسیار محدود است.

اما طبق اعلام این مقام صنفی، در محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ حدود ۲۰۴ میلیون تومان قیمت دارد و قیمت پژو ۲۰۶ صندوقدار هم ۱۹۸ میلیون تومان است. همچنین هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۲، ۱۶۹ میلیون تومان، پژو پارس ۱۸۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو ۴۰۵، ۱۵۱ میلیون و سمند ال ایکس نیز ۱۵۲ میلیون تومان قیمت دارند. در گروه سایپا هم دستگاه تیبا ۹۷ میلیون تومان و تیبا ۲ نیز ۱۱۱ میلیون تومان به فروش می‌رسند، ضن آنکه ساینا ۱۱۲ میلیون تومان قیمت دارد. همچنین باتوجه به اینکه ۱۰ روزی است خانواده پراید شماره‌گذاری نمی‌شوند، در حال حاضر سایپا ۱۱۱، ۹۵ میلیون تومان، سایپا ۱۳۱ حدود ۸۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سایپا ۱۳۲ نیز ۸۴ میلیون تومان به فروش می‌رسند.

223227

کد خبر 1427604

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =