‍ افزایش هفت برابری واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران در شهرک‌های صنعتی استان سمنان

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان گفت: ۶۱ هکتار از اراضی شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان در سه ماه نخست امسال و همزمان با سال جهش تولید به سرمایه‌گذاران واگذار شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش هفت برابری داشت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان حسن آل‌بویه روز سه‌شنبه با اعلام این خبر، افزود: افزایش هفت برابری واگذاری زمین به متقاضیان احداث واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان سمنان نشان از رونق تولید و اشتیاق بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاران در این استان دارد.

وی با اشاره به انعقاد ۹۰ قرارداد با متقاضیان سرمایه‌گذاری در شهرک و نواحی صنعتی استان سمنان در این مدت، بیان کرد: به منظور جذب سرمایه‌گذار، ایجاد رونق اقتصادی و اشتغال پایدار در سال جهش تولید شرکت شهرک‌های صنعتی موفق به جذب ۹۰ متقاضی سرمایه‌گذاری در شهرک و نواحی صنعتی این استان شد و این مساله در مدت مشابه سال گذشته ۲۲ فقره قرارداد بود که نشان دهنده افزایش بیش از چهار برابری در جذب سرمایه‌گذار است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان ادامه داد: قراردادها با پیش بینی سرمایه‌گذاری پنج هزار و ۹۳۰ میلیارد و ۶۹۸ میلیون ریال منعقد شد.

وی تصریح کرد: پیش بینی ایجاد اشتغال مستقیم قراردادهای منعقد شده در سه ماه نخست امسال، یک هزار و ۱۹۰ نفر است.

آل‌بویه ابرازداشت: میانگین واگذاری زمین در کشور در این مدت، ۴۵ هکتار و در مدت مشابه سال گذشته هشت هکتار بود که با وجود تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران اسلامی، مقایسه آمارها بیانگر روند افزایشی سرمایه‌گذاری در کشور است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان یادآور شد: استان سمنان رتبه هفتم کشور به لحاظ میزان اراضی واگذار شده در سه ماه نخست سال جهش تولید دارد.

۲۴۶ فقره قرارداد به مساحت ۱۰۳ هکتار سال ۹۸ در شهرک و نواحی صنعتی استان سمنان منعقد شد.

کل اراضی در اختیار شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان ۶ هزار و ۸۸۴ هکتار است.

48

کد خبر 1427781

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =