۳ نفر
۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵
بشنوید | «دارا دوم» بخریم یا نه؟

تجربه خوب خرید دارا یکم، خیلی از مردم را وسوسه کرده که در پذیره نویسی دومین صندوق دولتی شرکت کنند، اما اصلاح اخیر بورس، در این مورد اما و اگرهایی ایجاد کرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پذیره نویسی دومین صندوق دولتی این روزها در حال انجام است و تا چهارشنبه 19 شهریور هم ادامه دارد. این صندوق که به «دارا دوم» معروف است و در سامانه های معاملاتی بورس با نماد «پالایش» شناخته می شود، شامل سهام چهار پالایشگاه تهران، اصفهان، بندرعباس و تبریز است. با توجه به افت اخیر بورس، بسیاری از مردم می خواهند بدانند که آیا شرکت در پذیره نویسی صندوق پالایشی منجر به سودآوری می شود یا خیر.
محسن تقی‌نژاد تحلیلگر و مدرس بازار سرمایه درمورد این موضوع گفت: در نماد پالایش توان خرید هر کد ملی به 5 میلیون تومان رسیده که اگر کسی در پذیره نویسی دارا یکم شرکت نکرده، می تواند تا سقف 5 میلیون تومان نماد پالایش را خریداری کند. اگر سناریو دارا یکم را در نماد پالایش هم داشته باشیم، ارزش این نماد رشد خواهد کرد. اما شرایط دارا یکم با نماد پالایش متفاوت است. 
وی گفت: یک سری دلیل برای خرید نماد پالایش وجود دارد؛ از جمله اینکه می تواند مانند «دارا یکم» سودسازی خوبی داشته باشد و اینکه نمادهای خوبی داخل این صندوق هستند که نمادهای بنیادی محسوب می شوند.
او در پایان توصیه کرد: برای افرادی که پول مازاد دارند، خرید نماد پالایش می تواند خرید خوبی باشد. به نظرم این صندوق می تواند تا حدود 50 درصد بازدهی داشته باشد.

264 256

کد خبر 1427832

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =