فروشنده گونه‌های تاکسیدرمی شده در دستان قانون

ارشد یگان حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: فرد متخلفی که با تبلیغ در فضای مجازی اقدام به فروش گونه های جانوری تاکسیدرمی شده می کرد، با رصد و هوشیاری یگان حفاظت محیط زیست استان تهران دستگیر و تحویل مقامات قضایی شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از حفاظت از محیط زیست استان تهران، فرهاد زندی اظهارکرد: این فرد  حدود ۲۴ ساله با نام مستعار ح.الف با تبلیغ  و جذب مشتری در فضای مجازی اقدام به شکار و یا تهیه گونه های جانوری و تاکسیدرمی و فروش آن کرده است.

وی ادامه داد: تاکسیدرمی های کشف شده از این متخلف که تعداد آن حدود ۴۰ قطعه است بعضا از گونه های کمیاب و حمایت شده سازمان حفاظت محیط زیست است و در میان آن ها  گونه هایی همچون گربه جنگلی نابالغ،  قرقاول وحشی،آنقوت، یلوه، عقاب، سارگپه و روباه وجود دارد.

ارشد یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه در میان این کشفیات تعدادی از لاشه های حیوانات جدید و هنوز تازه بوده است، تصریح کرد: این فرد در بازجویی اولیه اظهار کرده که این حیوانات را از شهرستان های مختلف کشور تهیه و سپس آن ها را به صورت تاکسیدرمی شده به فروش می رسانده است.

زندی با بیان اینکه متخلف طی یک کار تیمی و یک عملیات چند روزه شناسایی و بعد از ظهر روز گذشته هنگام جابجایی گونه ها در سطح تهران، دستگیر و تحویل مقامات قضایی شد، گفت در خصوص قاچاق، شکار و خرید و فروش و نگهداری غیر مجاز گونه های جانوری بخصوص گونه های تحت حمایت سازمان حفاظت محیط زیست، شدیدترین برخورد قانونی را با متخلفان خواهیم داشت.
 
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران در یک هفته گذشته این دومین متخلف فروشنده حیات وحش زنده و یا تاکسیدرمی شده در فضای مجازی است که در دام یگان حفاظت محیط زیست استان تهران قرار گرفته است.این افراد مطابق قانون علاوه بر جریمه نقدی بابت شکار و صید و نگهداری غیرمجاز گونه های حیات وحش، مشمول حبس خواهند شد.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1428043

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =