تشکیل پارلمان زنان، اقدامی ارزشمند و زیر بنایی در کیش

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: تشکیل پارلمان زنان اقدامی ارزشمند، زیربنایی، اجتماعی و اهتمام به جایگاه جامعه زنان کیش است

به گزارش خبرآنلاین از کیش، مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و هیئت همراه با حضور مدیرعامل، معاونین و برخی از مدیران سازمان منطقه آزاد کیش، شامگاه دیروز در آئین افتتاح مجموعه پارلمان زنان کیش، بر لزوم اهمیت جایگاه جامعه زنان کیش تاکید کرد و گفت: باید این اقدام مهم و ارزشمند اجتماعی به عنوان یک الگو در سطح کشور گسترش یابد.

در این مراسم عالمه خسروی رئیس اداره امور زنان کیش با بیان این که کمیته پارلمان طبق دستور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و بر اساس جمعیت زنان این منطقه تشکیل شده است گفت: با بررسی و مطالعات جمعیت زنان و به تناسب سهمیه به ازای هر ۱۰۰ نفر از اعضای هر قشر سهمیه عضویت در پارلمان اختصاص یافته است.

خسروی اعضای این پارلمان را صنوف مختلف شامل زنان خانه دار، فعالان اجتماعی، آموزش و پرورش، دانشجویان و دیگر اقشار مختلف جامعه بر شمرد و اظهار داشت: کمیسیون پارلمان زنان کیش در قالب ۵ کمیته" فرهنگی اجتماعی، گردشگری، اقتصادی، آموزش و پژوهش و توانمند سازی حقوقی، سلامت و خانواده" فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی در ادامه افزود: کمیسیون ها بر اساس تخصص هایی که اعضای مجمع عمومی دارند در پارلمان عضو هستند و این مجمع دارای یک هیئت رئیسه ۷ نفره، متشکل از رئیس، نائب رئیس، دبیر، سخنگو و سه نفر عضو هیئت رئیسه است.

رئیس اداره امور زنان کیش در خصوص شیوه نامه پارلمان زنان که در قالب نقشه راه و فعالیت سازمان منطقه آزاد کیش تدوین شده است تصریح کرد: این شیوه نامه پس از ارسال به تمام اقشار مختلف جامعه و نمایندگان و با جمع بندی نظرات و پیشنهادهای ارائه شده در نهایت به تصویب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش رسیده است.

گفتنی است: پارلمان زنان کیش در قالب یک مجمع مشورتی مطالبات زنان جامعه را بررسی و بومی سازی می کند و به نهادهای زیربط ارائه می شود.

46

کد خبر 1428052

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =