سال تحصیلی برای دانشجویان دانشگاه آزاد کی شروع می‌شود؟

مهر نوشت: سخنگوی دانشگاه آزاد با تاکید بر اینکه شهریه ترم جدید لزوما افزایشی نیست، گفت: با توجه به شرایط موجود، ممکن است شهریه برخی کدرشته ها کاهشی باشد و یا برخی دیگر ثابت بماند و یا افزایش پیدا کند.

حیدری درباره زمان آغاز سال تحصیلی در دانشگاه آزاد توضیح داد و گفت: سال تحصیلی جدید برای دانشجویان سنواتی دانشگاه از ۱۵ شهریور ماه آغاز می شود. دانشجویان جدید الورود نیز به دو دسته تقسیم می شوند نخست آن هایی که بدون کنکور در دانشگاه آزاد ثبت نام کرده اند که این افراد تا هفتم مهرماه برای ثبت نام فرصت دارند و پس از آن مدارک و سابقه علمی آن ها بررسی خواهد شد. چند روز بعد نیز کلاس ها شروع می شود.

سخنگوی دانشگاه آزاد افزود: دسته دیگر آن هایی هستند که از طریق کنکور در دانشگاه آزاد ثبت نام کرده اند که براساس اعلام سازمان سنجش قرار است اسامی پذیرفته شدگان تا ۲۰ مهرماه به دانشگاه اعلام شود. دانشگاه آزاد در مورد دانشجویان جدیدالورود با همه زیر نظام های آموزش عالی کشور هماهنگ است.

وی درباره چگونگی برگزاری کلاس ها در نیمسال جدید تحصیلی گفت: دانشگاه آزاد آمادگی کامل دارد که کلاس ها را چه به صورت مجازی و چه به صورت حضوری و نیمه حضوری برگزار کند. خوشبختانه تجربه خوبی از برگزاری آموزش مجازی در ترم قبل به دست آمد و دانشگاه آزاد سامانه LMS خود را بالا آورد که این سامانه قطعا به افزایش کیفیت آموزش مجازی کمک خواهد کرد.

حیدری با اشاره به آخرین تصمیم گیری ها در خصوص شهریه دانشجویان افزود: هیات امنای مرکزی دانشگاه آزاد با توجه به اینکه کرونا اشتغال خانواده ها را تحت الشعاع خود قرار داده و بسیاری از دانشجویان از محل درآمد خانواده، شهریه خود را می پردازند، تصمیم گرفته است بحث شهریه(افزایش و یا کاهش) را به هیات امنای استانی واگذار کند. 

سخنگوی دانشگاه آزاد با تاکید بر اینکه شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد در نیمسال جدید تحصیلی لزوما افزایشی نیست، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط موجود، ممکن است شهریه برخی کد رشته ها کاهشی باشد و یا برخی دیگر ثابت بماند و یا افزایش پیدا کند. در این خصوص هیات امنای استانی براساس عوامل مختلفی مانند رشته، شهر، سطح درآمد خانوارها در منطقه تصمیم گیری خواهد کرد و میزان شهریه براساس این عوامل مشخص می شود.

وی با اشاره به اینکه دفاع از پایان نامه ها در ترم جاری مثل ترم گذشته می تواند به صورت حضوری و یا مجازی برگزار شود، گفت: کلاس های عملی نیز با رعایت پروتکل های بهداشتی و مجوز ستاد ملی کرونا به صورت حضوری برگزار خواهد شد؛ این کلاس ها که قبلا با ۱۵ دانشجو برگزار می شد به دلیل رعایت فاصله گذاری اجتماعی با ۳ الی ۵ نفر برگزار خواهد شد.

۴۷۲۳۷
کد خبر 1428135

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =