مشارکت کارکنان دادگستری کهگیلویه و بویراحمد ،در رزمایش کمک های مؤمنانه

دکتر نگین تاجی که  در این دیدارها، با همراهی معاونین و مدیرکل زندان های استان با این خانواده ها دیدار کرده بود، مشکلات و نارسائی های زندگی خانواده زندانیان را از نزدیک مشاهده نمود.

به گزارش  خبرگزاری خبرآنلاین از کهگیلویه و بویراحمد به  نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد ، فروردین سالجاری بود که رئیس کل دادگستری استان پیشنهاد کمک به خانواده هایزندانیان بی بضاعت را مطرح کرد.

دکتر نگین تاجی که  در این دیدارها، با همراهی معاونین و مدیرکل زندان های استان با این خانواده ها دیدار کرده بود، مشکلات و نارسائی های زندگی خانواده زندانیان را از نزدیک مشاهده نمود.

با شروع ماه محرم این حرکت خداپسندانه و خیرخواهانه که همواره مورد تأکیدات مقام معظم رهبری بوده است، در کمیته ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندانهای استان به ریاست دادگستری استان پررنگتر شد.

آنچه که در پی می آید ماحصل گفتگوی خبرنگار میزان در استان با دکتر جعفر فراست معاون قضایی و دبیر هیأت بازرسی و نظارت بر حفظ حقوق شهروندی دادگستری کهگیلویه و بویراحمد است.

دکتر فراست دبیر بازرسی و نظارت بر حفظ حقوق شهروندی دادگستری استان در ابتدای این گفتگو، ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت سید الشهداء(ع) با اظهار اینکه این حرکت خیرخواهانه در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان و فقرا انجام گرفته است، گفت: در اجرای مصوبات کمیته ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان های استان، به منظور حمایت از خانواده های زندانیان بی بضاعت و جلوگیری از متلاشی شدن خانواده ها، در مواردی که سرپرست خانواده به دلیل ارتکاب جرم یا محکومیت مالی در زندان به سر می برد این حرکت خیرخواهانه انجام گرفته است.

دکتر فراست افزود: به پیشنهاد جناب آقای دکتر نگین تاجی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد ، « صندوق حمایت مالی از خانواده های زندانیان بی بضاعت » تشکیل و تعدادی از کارکنان قضایی و اداری به صورت داوطلب بخشی از حقوق ماهیانه خود را جهت شرکت مستمر در رزمایش کمک های مؤمنانه به صندوق مزبور اختصاص دادند.

وی با بیان اینکه شناسایی خانواده ی زندانیان بی بضاعت با همکاری اداره کل زندان های استان انجام می گیرد، اظهار داشت: پس از شناسایی، هیأتی متشکل از مسئولان قضایی استان از تعدادی از خانواده زندانیان نیازمند سرکشی نمودند.

دکتر فراست در خصوص مزیت های این اقدام افزود: در این بازدید علاوه بر تحویل بسته های معیشتی به خانواده های نیازمند، مسائل و مشکلات آنها در رابطه با پرونده شخص زندانی استماع گردید.

معاون قضایی دادگستری استان و دبیر بازرسی و نظارت بر حفظ حقوق شهروندی در پایان گفت: بازدید قضات کیفری از خانواده های زندانیان و مشاهده مشکلات معیشتی و عاطفی خانواده ها در طول مدت حبس سرپرست و همچنین برخی آثار مخرب زندان، در نهادینه سازی سیاست حبس زدائی و استفاده مؤثر از نهادهای ارفاقی، خصوصاً جایگزین های حبس تأثیر بسزائی خواهد داشت.

46

کد خبر 1428389

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =