افتتاح مدرسه خیّر ساز شادروان سید رضا مقیمی اصل در تبریز

مدرسه خیّر ساز شادروان سید رضا مقیمی اصل با حضور نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و استاندار در پایگاه پدافند هوایی تبریز به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرآنلاین ، این واحد آموزشی دخترانه متوسطه ۹ کلاسه با زیر بنای ۷۰۰ متر مربع و با هزینه ای افزون بر ۴۰ میلیارد ریال به همت خانواده زنده یاد سید رضا مقیمی اصل پدر صنعت آذربایجان احداث و تجهیز شده و در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفت.

امام جمعه تبریز در مراسم افتتاح مدرسه زنده یاد مهندس سیدرضا مقیمی اصل و دومین سالگرد وفات ایشان با بیان اینکه مقیمی یکی از قهرمانان صنعتی کشور بود، گفت: رفتار و سلوک خیرخواهانه زنده یاد مقیمی به ویژه با کارگران و کمک های انسان دوستانه مرحوم رمز ماندگاری و محبوبیت او در عرصه تولید و صنعت و معدن آذربایجان است. آن مرحوم با مناعت طبع و دید وسیع که داشت در کارهای خیر پیشگام بود و مهر و محبت حاکم بر مجموعه تولیدی وی باعث شده بود تمام کارگران کارخانه «مهراصل»، ایشان را «آتا» صدا بکنند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم خاطرنشان کرد: نام ﺳﯿﺪ ﺭﺿﺎ ﻣﻘﯿﻤﯽ ﺍﺻﻞ، یادآور صحنه های تکرار ناشدنی از رشادت در سنگر تولید، اشتغال و تلاش خستگی ناپذیر شبانه روزی است.

وی تاکید کرد: پیشگامی خانواده مقیمی در کارهای خیر و خدا پسندانه نام زنده یاد پدرشان را ماندگار کرده است.

46

کد خبر 1428390

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =