کارشناسی داوری فینال جام حذفی/گل تراکتور باید مردود می‌شد!

تسنیم نوشت: سه کارشناس داوری فوتبال با تشریح صحنه‌های مشکوک دیدار استقلال و تراکتور در فینال جام حذفی، نظرات خود را در این باره اعلام کردند.

فینال جام حذفی فوتبال میان دو تیم استقلال و تراکتور که با برتری ۳ بر ۲ تیم تبریزی و قهرمانی این تیم به پایان رسید، از نظر داوری پرحاشیه بود. این حواشی در نیمه دوم بیشتر از نیمه اول بود و به همین دلیل برای تشریح داوری این مسابقه، به سراغ سه کارشناس داوری رفتیم تا نظرات مختلف را در این خصوص جویا شویم. حسین عسگری، نادر جعفری و نوید مظفری سه کارشناسی بودند که در خصوص عملکرد موعود بنیاری‌فر و تیم داوری او نظرات خود را اعلام کردند.

حسین عسگری: در صحنه گل دوم تراکتور و پیش از اینکه توپ به اشکان دژاگه برسد، داور باید خطای هند بازیکن تراکتور را می‌گرفت. درباره صحنه مشکوک به خطا روی ارسلان مطهری در دقیقه ۸۹ نیز ابتدا دو بازیکن تراکتور، مهاجم استقلال (ارسلان مطهری) را از دو طرف پرس کردند و باعث سرنگونی او شدند. داور در این صحنه باید برای استقلال پنالتی می‌گرفت، اما بازهم اشتباه کرد.

نادر جعفری: با توجه به اهمیت بازی و شرایطی که وجود داشت، داوران خوب قضاوت کردند و در نهایت خونسردی و علیرغم اینکه نیمکت دو تیم سعی در به هم زدن تمرکز داور داشت، بنیاری‌فر به خوبی بازی را کنترل کرد. او با استفاده از کارت‌های به موقع، همراه با تصمیم درست کمک‌هایش بازی را به خوبی قضاوت کرد. در صحنه گل دوم تراکتور با توجه به نزدیکی توپ و برخورد به دست، تصمیم داور درست بود. همچنین در دو مورد رخ داده در دقیقه ۸۹ و در محوطه جریمه تراکتور داور به درستی در صحنه اول تصمیم به ادامه بازی گرفت و در ادامه هم تمارض را به درستی اعلام کرد و به بازیکن استقلال کارت زرد نشان داد.

نوید مظفری: بازی پر برخوردی بود که چند صحنه مشکوک و همچنین یک اخراج سرمربی را داشتیم. در مجموع ۵ صحنه مهم در این بازی وجود داشت که یکی از آنها اهمیتش بیشتر بود. خطای هند بازیکن تراکتور روی گل دوم، گرفته نشد که مهم‌ترین صحنه بازی بود. همچنین دو صحنه در دقیقه ۸۹ رخ داد که داور در هر دو صحنه به درستی قضاوت کرد و روی ارسلان مطهری پنالتی رخ نداد.

255 41

کد خبر 1428628

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • پرستو IR ۰۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۴
  6 17
  تیم داوری فوق العاده ضعیف عمل کرد.. گل تراکتور باید مردود میشد و پنالتی گرفته نشد.. حالا اگه قرمزا بودن داوران بهترین عملکرد را نشان می دادن‌.
  • سلام IR ۰۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
   0 2
   مگه تراختور قرمز نیس
 • تراکتور IR ۰۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
  13 6
  بعد باخت اینجور حرفا طبیعی هست.
 • NL ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
  2 1
  اگر اشتباه داوری نبود استقلال جلوی سپاهان حذف شده بود