۰ نفر
۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۲
محرم ماندگار با عزاداران هوشیار

قرنها است که ملت ما ایام محرم را با عشق سیدالشهدا علیه السلام به سوک می نشیند و یاد حماسه جاودانه کربلا را زنده نگاه می‌دارد و قیام عاشورا الهام‌بخش خیزش ها، انقلاب ها و حماسه های این ملت حسینی بوده است؛

اما امسال که عزاداران مکلف و مقید به حفظ سلامت جامعه با رعایت پروتکل های بهداشتی در عزاداری‌ها بودند با هوشیاری و مراقبت زینبی محرم ماندگاری را رقم زدند و در حسینیه‌ ای به وسعت ایران در سوگ سالار شهیدان و حماسه سازان کربلا عزاداری کردند؛ایران سیاه پوش شد و خانه هر ایرانی یک مجلس عزاداری اباعبدالله علیه السلام است.

زیباترین صحنه عشق ورزی در حسینیه امام خمینی ثبت شد.رهبری عزیز بدون حضور عزاداران اقامه عزا کردند اماتوگویی که حسینیه مملو از عاشقان حسینی است ویک ملت در حسینیه امام خمینی سوگواری می کند؛ نمادی زیبا از عشق ورزی همراه مراقبتهای بهداشتی.

 این صحنه در جای جای این سرزمین حسینی تکرار می‌شود و رسانه ملی حسینیه ای تلویزیونی به خانه های مردم آورده است وفضای مجازی نیز سوگوار است.
 شور حسینی همراه با مراقبت زینبی در سراسر کشور جاری است؛ از حرم مطهر رضوی تا همه آستان های مقدس امامزادگان در کشور،از استادیوم های ورزشی و فضاهای مدارس و هر جا که بتوان با حفظ سلامت مردم عاشقی کردتاتکیه های سیاری که به محله های شهر می آید تا عزاداران حتی پشت پنجره خانه خویش هم در این سوگواری حضور یابندو آرام آرام مروارید اشک رادرسوگ مصیبت های جانسوز کربلا بر گونه‌های خویش جاری سازند.

نذورات عاشورایی مردم به سوی نذر ماسک و خون ویا توزیع بسته بندی های  بهداشتی اطعام هدایت شد و کمک‌های مومنانه جلوه های زیبایی از احسان حسینی مردم را به نمایش گذاشت.

 در این میان نمی‌توان از جمعی هموطنان عزیز که بار سفر بستند و توصیه‌های متولیان درمانی کشور را نادیده گرفتند گلایه نکرد. اگرچه شاید شماتت آنها نیز شایسته نباشد،چراکه ماهها تحمل برخی محدودیت ها آنها را بیقرار کرده و چاره ای جز سفر نیافتند. و البته آنها نیز یقینادر مقاصدسفربا رعایت پروتکل های بهداشتی سوگوار محرم بوده اند.

اکنون انتظار می روداین عزیزان پس از بازگشت ازسفر بیشتر مراقبت کنندوبه ویژه با استفاده از ماسک ورعایت فاصله گذاری اجتماعی از انتقال بیماری درصورت ناقل بودن احتمالی پیشگیری کنندتادیگر هموطنان و همشهریان خود را مبتلا نکنندوزحمات کادر درمان را برباد ندهند.

استمراررعایت دستورالعمل های بهداشتی در مجالس و محافل عزاداری  و مراقبتهای ویژه مسافران بازگشته ازسفروپرهیز از سفرهای جدید می‌تواند روند نزولی مبتلایان و قربانیان به کوئید- ۱۹ را که درروزهای اخیربا کوشش مدافعان سلامت وهمکاری مردم ایجاد شده را استمراربخشد و از احتمال موج سوم بیماری به طور جدی بکاهد.بطوریکه نه تنها موج سوم شکل نگیردبلکه انشاالله تا اربعین شاهد کوچ همیشگی ویروس منحوس از دیار عاشقان حسینی باشیم.

* منتشر شده در روزنامه قدس ۱۳۹۹/۶/۱۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1428956

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =