تیتر سه وبلاگ‌ها

 • بن بست پدرخوانده و هفت تیر کشی تگزاسی!

  بن بست پدرخوانده و هفت تیر کشی تگزاسی!

  یک ماه پس از توهم فعال کردن مکانیزم ماشه از سوی کاخ سفیدنه تنها اتفاق تازه ای رخ نداد بلکه کشورهایی_ که کشورمدعی پدرخواندگی جهان فرزندان مطیع خود می‌پندارد_ رسماً در برابر ادعای آمریکا موضع‌گیری کردند؛

 • ایران قرمز و نگرانی‌های آخرین پاییز قرن!

  ایران قرمز و نگرانی‌های آخرین پاییز قرن!

  حریرچی پیشگام مدافعان سلامت- که در ۷ ماه گذشته آرامش نداشته است- بار دیگر وضعیت همه شهرهای ایران را قرمز اعلام کرد.

 • آموزش مجازی و گرانی حقیقی!

  آموزش مجازی و گرانی حقیقی!

  اگرچه سال تحصیلی با تاکید بر آموزش حضوری آغاز شد اما واکنش ها و نگرانی ها، اجباری بودن حضور دانش‌آموزان را منتفی کرد و آموزش مجازی در کانون توجه نظام آموزشی کشور قرار گرفت به طوریکه فقط ۱۵ درصد دانش آموزان در مدارس حضور می یابند

 • نظام آموزشی و کتاب‌های درسی!

  نظام آموزشی و کتاب‌های درسی!

  طی روزهای اخیر تغییرات در طرح جلد برخی کتب درسی در فضای رسانه‌ای و مجازی بازتاب ها و واکنش‌های گسترده‌ای داشت.

 • بازارهای قرمز و وظیفه مسئولان!

  بازارهای قرمز و وظیفه مسئولان!

  پس ازبازی شیرین چند ماهه بازیگران بورس در مستطیل سبز بازار سرمایه ،چند هفته ای است که تماشاچیان شاهد نگرانی بازیکنان در زمین قرمز این بازار پر جاذبه هستند، به طوری که شاخص ۲ میلیونی تا مرز۱/۵ میلیون سقوط کرد و بسیاری از سرمایه‌های خردمردم بر باد رفت.

 • گشایش اقتصادی، پیش‌کش!

  گشایش اقتصادی، پیش‌کش!

  چندهفته پس از اعلام طرح گشایش اقتصادی از سوی رئیس‌جمهور و پیامدهای نه چندان مطلوب آن، حالا سخنگوی دولت از نقشه راه اقتصادی برای یک سال باقی مانده به قرن جدید سخن گفته است که شامل برنامه ها و پروژه های مهم و اثرگذار در زندگی مردم است.

 • اما و اگرهای بازگشایی مدارس!

  اما و اگرهای بازگشایی مدارس!

  آغاز سال تحصیلی برای نونهالان و نوجوانان کشور روز های بیاد ماندنی و خاطره انگیزی است.

 • محرم ماندگار با عزاداران هوشیار

  محرم ماندگار با عزاداران هوشیار

  قرنها است که ملت ما ایام محرم را با عشق سیدالشهدا علیه السلام به سوک می نشیند و یاد حماسه جاودانه کربلا را زنده نگاه می‌دارد و قیام عاشورا الهام‌بخش خیزش ها، انقلاب ها و حماسه های این ملت حسینی بوده است؛

 • رئیس شورای امنیت؛ اقدامی ندارد، بایگانی شود!

  رئیس شورای امنیت؛ اقدامی ندارد، بایگانی شود!

  شش روز پس از آنکه آمریکا طی نامه رسمی به شورای امنیت اعلام کرد قصد فعال کردن مکانیسم ماشه را به استناد بند ۱۱ و ۱۲ قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت دارد؛

 • سفر نکنیم، موج سوم جدی است

  سفر نکنیم، موج سوم جدی است

  چند روزی است که آثار رعایت پروتکل های بهداشتی توسط اکثریت مردم آشکار شده و آمار قربانیان کرونا قدری تعدیل گردیده و با شیب کندی روند نزولی یافته است.

 • همسان‌سازی؛ سختی در کار، زیان در بازنشستگی!

  همسان‌سازی؛ سختی در کار، زیان در بازنشستگی!

  سرانجام پس از سالها انتظار و ماه‌ها اعلام خبر خوش برای بازنشستگان تامین اجتماعی ،طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از ابتدای مردادماه اجرا شد تا حقوق حداقل بگیران به سختی به نیمه خط فقر برسد،

 • ترامپوتراپی با تنفس مصنوعی!

  ترامپوتراپی با تنفس مصنوعی!

  پس از شکست بی سابقه و تاریخی آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل متحد برای تصویب قطعنامه ضد ایرانی تمدید تحریم تسلیحاتی ۱۳ ساله ایران، پمپئو وزیر پمپاژ نفرت آمریکا در جهان تلاش برای فعال کردن مکانیزم ماشه را باادعای عضویت در برجام کلید زده است!

 • لبنان پس از انفجار

  لبنان پس از انفجار

  لبنان قبل و پس از انفجار بندرگاه بیروت، متفاوت ازهم خواهد بود. این تفاوت می‌تواند تا تغییر بافت نظام سیاسی ـ اجتماعی این کشور دامن‌گستر شود.

 • شور حسینی و مراقبت زینبی

  شور حسینی و مراقبت زینبی

  آنچه در باورو رفتار ملت ایران ماندگار و تغییر ناپذیر است باور به حقانیت و مظلومیت امام حسین علیه السلام و پایبندی به سوگواری بر مصائب سیدالشهدا و اهل بیت عصمت و طهارت در ایام محرم و صفر است :که با شیر اندرون شود و با جان بدر رود.

 • چالوس، جوجه و بنی آدمی که اعضای یک پیکرند!

  چالوس، جوجه و بنی آدمی که اعضای یک پیکرند!

  چندروز پس از آنکه آمار روزانه ۲۵۰ قربانی و ابتلای ۲۵۰۰ نفری کرونا در کشور قدری شیب نزولی پیدا کرد، دوباره ترافیک سنگین جاده های منتهی به شمال و در کلانشهرها و دیگر شهرها مسیرهای ییلاقات در تعطیلات غدیریه قفل شد و هزاران تن از هموطنانمان با خیال شکست کرونا دل به دریا زدند و بساط تفریح و جوجه گستراندند.

 • فاجعه لبنان! گمانه ها و پیامدها!

  فاجعه لبنان! گمانه ها و پیامدها!

  انفجار مهیب در بندر استراتژیک بیروت یکی از بزرگترین فجایع دهه های اخیر است بطوریکه برخی از شاهدان آن را با بمباران هسته‌ای هیروشیما مقایسه کرده اند.

 • معیار عزاداری و عزاداری معیار

  معیار عزاداری و عزاداری معیار

  عشق به سید الشهدا(ع)در ملت ایران پیشینه ای به قدمت تاریخ عاشورا دارد واین عشق همه ساله در عزاداری های عاشقانه مردم در ایام محرم و صفر تجلی می یابد.

 • وام ودیعه مسکن و آرزویی که دیگر بر جوانان عیب است !

  وام ودیعه مسکن و آرزویی که دیگر بر جوانان عیب است !

  وام ودیعه مسکن گام جدید دولت برای کمک به مستاجران با توجه به افزایش شدید قیمت اجاره بهاست که تاکنون حدود ۱/۴میلیون نفر برای دریافت آن ثبت‌نام کرده‌اند این وام با سود۱۳ درصد پرداخت می‌شود.

 • ماجراجویی خطرناک اما کودکانه!

  ماجراجویی خطرناک اما کودکانه!

  ماجراجویی جنگنده‌های نظامی آمریکایی در نزدیک شدن به هواپیمای مسافربری ماهان اگرچه اقدامی خطرناک و غیر انسانی بود اما از نظر نظامی بیشتر به یک بازی کودکانه و بی ارزش شباهت داشت.

 • نوشداروهای بازار آشفته ارز !

  نوشداروهای بازار آشفته ارز !

  نوسانات نرخ ارز و کاهش شدید ارزش پول ملی و گرانی های ناشی از آن بازار کشور را بیش از هر زمان دیگری آشفته کرده است.

 • هم افزایی قوا برای هزار راه نرفته!

  هم افزایی قوا برای هزار راه نرفته!

  اگرچه در چهار دهه پس از انقلاب ،کشور راه طولانی را پیموده و به دستاوردهای مهمی هم دست یافته است ،اما هنوز هم هزار راه نرفته پیش روی ماست.

 • پهپادها؛ تهدیدجدید امنیت جهانی!

  پهپادها؛ تهدیدجدید امنیت جهانی!

  گزارشگر ویژه حقوق بشر،قتل های هدفمند و فرا قضایی سازمان ملل در گزارش خود ترور سردار شهید قاسم سلیمانی را خلاف قوانین بین المللی و منشور ملل متحد دانسته است.

 • من ماسک می زنم؛ پس هستم!

  من ماسک می زنم؛ پس هستم!

  این هفته آمار قربانیان کرونا به طور فاجعه آمیزی افزایش یافت و رکورد ۲۰۰ قربانی در روز سه‌شنبه ثبت شد!

 • اروپا در مسیر تشییع برجام!

  اروپا در مسیر تشییع برجام!

  اگرچه جوزف بورل هماهنگ‌کننده سیاست خارجی اروپا در پاسخ به نامه ظریف تصریح کرده است :«برجام دستاوردی تاریخی برای منع اشاعه هسته‌ای در جهان است که بر امنیت منطقه‌ای و جهانی تأثیرگذار است »اما رفتار اروپایی‌ها برخلاف گفتار مقامات تروئیکای اروپایی جز در مسیر نابودی برجام پیش نمی رود.

 • شورای امنیت و دوراهی «قانونمندی »یا «قانون جنگل»!

  شورای امنیت و دوراهی «قانونمندی »یا «قانون جنگل»!

  نشست شورای امنیت برای بررسی اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ در فضای کرونا و به صورت ویدئو کنفرانس با حضور نمایندگان ۱۵ عضو دائم و موقت این شورا برگزار شد.

 • گرانی و اقدامات دیرهنگام و بی‌ثمر!

  گرانی و اقدامات دیرهنگام و بی‌ثمر!

  گرانی سالهاست گریبان اقتصاد ایران را رها نمی‌کند.این دولت و آن دولت، این مجلس وآن مجلس هم نمی شناسد.

 • دهه کرامت؛ همدلی به رسم اهل بیت(ع)

  دهه کرامت؛ همدلی به رسم اهل بیت(ع)

  ایام خجسته میلاد کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و ولی نعمت ایرانیان حضرت ثامن الحجج علیه السلام_ دهه کرامت_ ایام شادی و شعف ملت ماست که امسال به نام« همدلی به رسم اهل بیت (ع)»نامگذاری شده است .

 • مقامات را چنین دوستانی هرگز مباد!

  مقامات را چنین دوستانی هرگز مباد!

  محاکمه علنی اکبر طبری معاون اجرایی دفتر رئیس سابق قوه قضاییه به عنوان گامی مهم در فساد زدایی از دستگاه عدلیه از سوی مردم، صاحب‌نظران و رسانه‌ها مورد استقبال قرار گرفته است.

 • رمزگشایی از «جعبه سیاه فساد» در قوه قضاییه

  رمزگشایی از «جعبه سیاه فساد» در قوه قضاییه

  برگزاری دادگاه علنی اکبر طبری مرد همیشه در سایه اما قدرتمند دودهه قوه قضاییه را می توان اقدامی مهم و تحول ساز در این قوه دانست .

 • «ترامپوتراپی» بدون روتوش!

  «ترامپوتراپی» بدون روتوش!

  پژواک فریاد های «نمی توانم نفس بکشم» جرج فلوید زیر چکمه پلیس خشن آمریکا، اکنون به جنبش فراگیر ضد نژادپرستی در سراسر آمریکا و برخی کشورهای اروپایی تبدیل شده است.