۳ هکتار زمین به کمیته موتورسواری منطقه آزاد قشم اختصاص یافت

مدیر ورزش و جوانان سازمان منطقه آزاد قشم از اختصاص ۳ هکتار زمین در روستای دفاری به کمیته موتورسواری منطقه آزاد قشم خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از قشم، جلیل حقگویان  گفت: با نگاه ویژه ای که رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به توسعه ورزش و سرگرمی جوانان جزیره دارند، امسال شاهد شکل گیری هیات های مختلف ورزشی زیر مجموعه سازمان بودیم که بسته به نوع فعالیت در حال گسترش فرهنگ سلامتی و نشاط در بین جوانان هستند.
وی ادامه داد: در همین راستا از سوی سازمان منطقه آزاد قشم، قطعه زمینی به مساحت ۳ هکتار در ضلع جنوبی روستای دفاری برای ساخت پیست جدیدی به کمیته موتورسواری منطقه آزاد قشم اختصاص یافت.
به گفته حقگویان، پیست قبلی که در مجاورت غارهای خربس بود، به دلیل بادگیر بودن و جمع شدن آب های سطحی ناشی از بارندگی، مکان مناسبی جهت ادامه فعالیت جوانان علاقمند به این رشته ورزشی مهیج نمی باشد.
مدیر ورزش و جوانان سازمان منطقه آزاد قشم در پایان عنوان داشت: امیدواریم  با برنامه ریزی های انجام شده از سوی سازمان منطقه آزاد قشم برای اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان جزیره گام های موثری برداشته شود.

در بازدید رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از روند  آسفالت مسیر دفاری مطرح شد؛

احداث فاز اول بلوار دسترسی ساحل جنوبی به روستای دفاری با اعتبار ۸۰ میلیارد ریال

فاز اول بلوار دسترسی ساحل جنوبی به روستای دفاری با اعتبار ۸۰ میلیارد ریال در حال اجراست.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، فاز اول بلوار دسترسی ساحل جنوبی به روستای دفاری در دو خط رفت و برگشت به طول ۲.۶ کیلومتر و عرض ۹ متر در هر لاین در حال اجرا می باشد.
این پروژه محصول تفاهم نامه مشترک سازمان منطقه آزاد قشم  با شورای روستای دفاری است و مسوولیت اجرای آن را مدیریت فنی و زیربنایی سازمان برعهده دارد.
زیرسازی، آسفالت، جدول کشی، ساخت بلوار و روشنایی از بخش های دیگر این تفاهم نامه مشترک است که به صورت همزمان در حال ساخت و نصب است.
تاکنون یک کیلومتر از مسیر ذکر شده به مرحله آسفالت رسیده و بلوار کشی و جدول گذاری آن نیز در حال انجام است.
گفتنی است، پروژه اتصال ساحل جنوبی به ساحل شمالی در دو فاز  شامل احداث بلوار دسترسی ساحل جنوبی به روستای دفاری و روستای دفاری به میدان صنایع روستای طولا باهدف دسترسی آسان ساکنان و گردشگران یکی از مهم ترین پروژه های زیرساختی سازمان منطقه آزاد قشم می باشد.

48

کد خبر 1429127

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =