جوانان باید به راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان ترغیب شوند / ارزش شرکت‌های دانش‌بنیان در بورس: ۲۸۰هزار میلیارد تومان

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از فعالیت ۴۱ شرکت دانش بنیان با ارزش ۲۸۰هزار میلیارد تومان در بورس خبرداد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، سورنا ستاری در جمع خبرنگاران ارومیه‌ای با اشاره به فعالیت ۴۱ شرکت دانش‌بنیان در بورس گفت: ارزش این شرکت‌ها بالغ بر ۲۸۰هزار میلیارد تومان است که این اتفاق در حوزه علمی کشور اتفاق مهم و قابل قبولی است

وی گفت: باید برای افزایش این شرکت‌ها و افزایش سهم اشتغال در این حوزه، فرهنگ عمومی حوزه استارتاپی را ارتقا بخشیم.

وی اضافه کرد: وی عنوان کرد: اگر به دنبال تولید محصول و خدمات در بخش سرمایه گذاری هستیم بایستی بخش خصوصی در این مهم ورود کند بنابراین نتیجه‌ای که در تحقیقات بخش خصوصی به دست می‌آید قابل قیاس با تحقیقات دولتی نیست ضمن اینکه جوانان باید به دنبال ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان بروند تا محصول و خدمتی تولید شود.

وی با اشاره به اینکه در اقتصاد نفتی با پول می‌شود همه چیز را به دست آورد، تأکید کرد: در بخش اقتصاد دانش‌بنیان این امر با مسائل عقل و دانش صورت می‌گیرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در مورد تاثیر کرونا بر استارتاپ‌ها گفت: کرونا باعث جهش‌های چند برابری استارتاپ‌ها شد گرچه شاهد نزول استارتاپ‌های گردشگری بودیم.

وی ادامه داد: در مورد کرونا، فعلا هیچ داروی موثری وجود ندارد با این حال داروهای تاثیرگذار بر بهبود بیماران کرونایی همگی در داخل کشور در حال تولید است ضمن اینکه قرار شده در مورد واکسن، وزیر بهداشت اطلاع‌رسانی کند با این حال هم اکنون ۶ شرکت در کشور در حال کار بر روی واکسن هستند.

۴۶

کد خبر 1429331

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =