معاون وزیر کار: اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری از مهرماه

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: تسهیلات قرض الحسنه بازنشستگان از هفت میلیون تومان به ۱۰ میلیون تومان افزایش یافت.

به گزارش خبرآنلاین از نهاوند ؛ غلامرضا پناه با اعلام اینکه بخشی از همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در مهرماه امسال اجرا می‌شود، افزود: در دوران جدید مدیریت وزارت رفاه اقدامات خوبی برای بازنشستگان انجام گرفته که نشات گرفته از باور و اعتماد وزیر به بازنشستگان کشوری است.

وی که در مراسم افتتاح خانه امید بازنشستگان در نهاوند سخن می گفت خاطرنشان کرد: در زمینه ارائه خدمات درمانی بیشتر به بازنشستگان کشوری حق بیمه تکمیلی بازنشستگان از ۶۰ هزار تومان به ۱۴۰ هزار تومان افزایش یافت و به یکی از نیازمندی‌های کلیدی این قشر پاسخ داده شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به خدمات صورت گرفته به  بازنشستگان افزود: یکی از اقدامات وزیر در این خصوص بحث همسان‌سازی حقوق بازنشستگان بود که بخشی از آن در مهرماه امسال اجرایی خواهد شد.

وی گفت: در زمینه خرید سهام نیز برای بازنشستگان اقدامات مفیدی صورت گرفته و در این زمینه تسهیلات ۱۰ میلیون ریالی منظور شده است.

پناه افزود: به منظور ارائه خدمات رفاهی طرح سفر کارت در دست اقدام قرار گرفت که با توجه شرایط بیماری کرونا و محدودیت سفرها تاخیر  در اجرای آن بوجود آمد اما اجرای آن در آینده از برنامه های وزارت رفاه است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی از اختصاص اعتبارات دستگاه‌های اداری به امور بازنشستگان خبر داد و گفت: یکی از موضوعاتی که در دولت مورد پیگیری قرار گرفته صدور مجوز برای دستگاه‌های اداری است تا از محل صرفه‌جویی‌های خود اعتباراتی را به امور بازنشستگان اختصاص دهند.

کد خبر 1429706

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =