اینترنت رایگان معلمان یزدی تمدید می شود

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد از تمدید اینترنت رایگان ۶۰۰ هزار معلم کشور خبر داد و گفت: معلمان و دانش آموزان استان یزد نیز از اینترنت رایگان بهره مند شده تا در آموزش مجازی هزینه ای پرداخت نکنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ محمدرضا پاکدل با بیان این مطلب افزود: جزئیات اینترنت رایگان برای دانش آموزان و بسته های اینترنت رایگان معلمان به نقل از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به شرح زیر است.
وی تاکید کرد: شب گذشته ۱۵ شهریور شرکت ایرانسل اطلاعیه‎ای درباره نحوه عملکردش برای ارائه اینترنت منتشر کرد و برنامه‌هایش را برای اجرای بسته‌های آموزشی به اطلاع مشترکان رساند.
پاکدل تصریح کرد: اینترنت رایگان شامل مجموعه سایت‌هایی که از سوی وزارت آموزش‌ و پرورش تعیین شده و یک بسته‌ ماهانه برای دانش‌آموزان است نام این بسته را «شاد» است، اما فقط مشمول استفاده از «شاد» نیست و طی دو سه روز آینده جزییات ارایه این بسته رایگان و نحوه نام نویسی اعلام می‌شود.
مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان یزد خاطرنشان کرد: یک معلم در یک کلاس معمولا دارای ۳۰ تا۴۰ دانش‌آموز است که مصرف اینترنت برای وی بالا می‌رود؛ بنابراین از فروردین ماه بسته اینترنتی ۲۰ گیگی سه ماهه به آنها ارایه شد.
وی عنوان کرد: برای اینترنت معلمان دو اقدام اساسی انجام شد، همه مدارس در سراسر کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند و بنابراین استفاده از اینترنت در این شبکه رایگان است، روز گذشته مصرف اینترنت پنج گیگابیت بود، به نسبت آنچه برای کاربران در نظر گرفته‌ شده ناچیز بود اما برای روز اول شروع خوبی داشت.
پاکدل گفت: بسته اینترنتی که فروردین ماه به ۶۰۰ هزار نفر از معلمان ارایه شد، تمدید می شود تا آنها هزینه‌ای برای آموزش مجازی پرداخت نکنند.

۴۶

کد خبر 1429857

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =