میرسلیم: برخی اظهارنظرها در مجلس شبهه خودنمایی دارد /نمایندگان زمان خود را هدر ندهند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی معتقد است آیین نامه داخلی پارلمان باید به گونه اصلاح شود که نمایندگان نتوانند صحن علنی را محلی برای ابراز وجود و خودنمایی تبدیل کنند.

سید مصطفی میرسلیم رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در بخشی از گفتگوی تفصیلی خود با خبرگزای خبرآنلاین در مواجهه با این پرسش که آیا موافق کم کردن زمان صحن علنی پارلمان و افزودن به زمان کاری در کمیسیون‌های تخصصی است؟، اظهار داشت: فعالیت مثبت اصلی در کمیسیون‌ها انجام می گیرد. هرچه کار کارشناسی و بررسی های جامع الاطراف به صورت کامل تر در کمیسیون‌ها انجام گیرد، پیشنهاد مناسب تری برای تصویب در صحن آماده می شود و تمام یا اغلب پیشنهادهای متفرقه‌ای که در صحن امکان مطرح شدن قانونیشان وجود دارد رنگ می بازند و رأی نمی آورند، و از اغلب آنها در مقابل نتیجه بررسی مستحکم و متقن کمیسیون عملا پیشنهاد دهندگان صرف نظر می کنند.

در همین رابطه بخوانید؛

میرسلیم: هیأت رئیسه مجلس گرفتار گشت و گذار سیاسی نشود

وی گفت: با توجه به علنی بودن مذاکرات صحن مجلس، بعضا اظهار نظرها شبهه خودنمایی و ابراز وجود پیدا می کند که باید با اصلاح آین نامه این قبیل موارد را به کمترین حد برسانیم.میرسلیم تأکید کرد: تلاش عالمانه ای باید در این مجلس انقلابی برای بهبود شیوه فعالیت کمیسیون‌ها و صحن علنی مجلس انجام گیرد تا از فرصت بسیار محدودی که در هر دوره در اختیار نمایندگان است استفاده بهینه شود و زمان دوره نمایندگی به هدر نرود.

27219

کد خبر 1429892

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =