۰ نفر
۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱
 انگلیس اتحادیه اروپا را تهدید کرد

فارس نوشت: «رابرت جِنریک» وزیر مسکن انگلیس گفته در صورتی که اتحادیه اروپا در خصوص توافق تجاری برگزیت انعطاف‌پذیر نباشد، کشورش بدون انعقاد این توافق از این بلوک خارج خواهد شد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، جنریک در پاسخ به این سؤال که آیا کشور او به دنبال خروج از اتحادیه اروپا بدون منعقد کردن توافق تجاری است، گفت: «ما می‌خواهیم با استقرار یک توافق تجاری آزاد به سبک کانادا، اتحادیه اروپا را ترک کنیم، ترجیح ما بر این مسئله بوده و ما بر این عقیده‌ایم که این کار ممکن است.»

وی در ادامه افزود: «اما اگر آنها (اتحادیه اروپا) مقداری انعطاف‌پذیری و واقع‌گرایی از خود نشان ندهند، ما با همان ترتیبات تجاری که استرالیا و دیگر کشورها با یکدیگر دارند [این بلوک را] ترک خواهیم کرد. به نظر ما این ترتیبات نیز برای آینده خوب هستند.»

«بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس همچنین روز دوشنبه از قصد خود برای ارائه پیش‌نویس طرحی به پارلمان کشورش برای تغییر بخش‌هایی از توافق برگزیت خبر داد.

بر اساس این طرح، انگلیس بخشی از توافق میان لندن و بروکسل بر سر ایرلند شمالی را حذف خواهد کرد.

جانسون روز یکشنبه نیز گفته بود به مذاکره‌کنندگان بر سر توافق تجاری پسابرگزیت که دور هشتم آن این هفته در لندن برگزار می‌شود، تا ۱۵ اکتبر مهلت می‌دهد تا مذاکرات خود را به نتیجه برسانند و در غیر این صورت بریتانیا این مذاکرات را به طور کامل ترک خواهد کرد.

انگلیس ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ (۱۱ بهمن۹۸) رسماً از اتحادیه اروپا خارج شد اما در دوره گذار که قرار است تا پایان امسال باشد، همچنان معیارهای اصلی عضویت در این اتحادیه را حفظ خواهد کرد. 

اکنون روابط انگلیس و اتحادیه اروپا به مدت یک سال حالت گذار را سپری خواهد کرد و دو طرف در این بازه زمانی فرصت دارند درخصوص نحوه روابط پسابرگزیت به توافق برسند.

311311

کد خبر 1430309

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =