۴ نفر
۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۲
تصمیم تازه رهبر کره شمالی

خبرگزاری رسمی کره شمالی امروز (چهارشنبه) گزارش داد، در پی آسیب‌هایی که طوفان به برخی از مناطق این کشور وارد کرده، رهبر کره شمالی اعلام کرد که در پروژه‌های پایان سال تجدیدنظر خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، خبرگزاری رسمی کره شمالی موسوم به KCNA در این گزارش گفت: کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی این اطلاعیه را در جریان نشست روز سه‌شنبه حزب حاکم کارگران حول محور اقدامات بازسازی در مناطق طوفان‌زده اعلام کرد.

کیم در بیانیه‌ای گفت: خسارت‌های ناشی از طوفان وضعیتی را در کره شمالی به وجود آورده که تنها با تغییر مسیر تلاش‌هایمان و تجدیدنظر در پروژه‌های پایان سال که در حال اجرا بودند، می‌توان به بهبود آن کمک کرد.

در گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی آمده است: طوفان "میساک" که نهمین طوفان این فصل به شمار می‌آید منجر به ایجاد یک وضعیت فوق‌العاده، فلج شدن سیستم حمل و نقل و تخریب بیش از ۲۰۰۰ خانه از جمله ساختمان‌های دولتی و جاده‌ها و همچنین ریختن ۵۹ پل شد. ‌

این کشور منزوی همزمان با اینکه شدیدا گرفتار باران‌های شدید و سیل در یکی از پر باران‌ترین فصل‌های به ثبت رسیده، شده، در برابر طوفان‌ها نیز مقاومت کرده است.

کیم جونگ‌اون در این بیانیه بر لزوم بازسازی خانه‌ها، جاده‌ها و خطوط راه‌آهن تا ۱۰ اکتبر (۱۹ مهرماه) تاکید کرد و پایان سال را به عنوان نقطه هدف برای تکمیل تمامی این بازسازی‌ها تعیین کرد.

۱۰ اکتبر در کره شمالی اهمیت بسیاری دارد چرا که مصادف با سالروز تاسیس حزب حاکم کارگران است.

311311

کد خبر 1430536

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =