آژیر قرمز کرونا در قزوین

حبیبی گفت: تعداد ابتلای روزانه بیماران و تلفات کرونا در استان قزوین از میانگین کشوری فراتر رفته به گونه‌ای که وضعیت قزوین در مرحله فوق قرمز قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ منوچهر حبیبی، جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان قزوین در نشست پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا گفت: رشد بیماران و تلفات ناشی از این بیماری در قزوین روزافزون بوده و شرایط بسیار نگران کننده شده است.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین اظهار کرد: میزان بستری بیماران کرونایی در بیمارستان های قزوین روز به روز افزایش می یابد و هر روز تعداد اشغال تخت های بیمارستانی توسط بیماران کرونایی بیشتر می شود.
حبیبی از مسافرت ها به عنوان عامل اصلی شیوع کرونا نام برد و گفت: متاسفانه برآوردها نشان داده که بیشترین سفرهای انجام شده به شمال کشور در تعطیلات ماه جاری مربوط به شهروندان قزوینی بوده و این موضوع در رشد بیماران کرونایی بی تاثیر نبوده است.
او از وسایط نقلیه عمومی، نانوایی ها، داروخانه ها و مطب های پزشکان به دلیل کم توجهی به فاصله گذاری اجتماعی در آنها به عنوان خطرناک ترین مکان ها برای انتقال و شیوع کرونا نام برد و گفت: از مردم می خواهیم در زمان حضور در این مکان ها حتما فاصله ۱.۵متری را حفظ و رعایت کرده و از ماسک،شیلد و محافظ صورت و دستکش استفاده کنند.
حبیبی اظهار کرد: با توجه به وضعیت موجود به نظر می رسد آموزش در مدارس و دانشگاه های قزوین به شکل غیرحضوری پیش برود و در این خصوص تا پایان هفته جاری اطلاع رسانی های لازم انجام می شود.
جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در قزوین گفت: از دانشگاه علوم پزشکی،خدمات بهداشتی و درمانی قزوین انتظار می رود نسبت به تامین واکسن آنفلوانزا تا پیش از فصل سرما اقدام کرده و تمهیدات لازم را اتخاذ کند.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: اجرای مصوبات ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا بر همه مصوبات کارگروه ها و ستادها ارجحیت دارد و با متخلفان و اهمال کنندگان برخورد جدی می شود.

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان در ادامه با اشاره به بستری ۳۰۱بیمار کرونایی در بیمارستان های قزوین، گفت:۴۷بیمار جدید نیز شناسایی شده اند و میزان فوتی ها از ابتدا تاکنون نیز ۵۳۷نفر بوده است.

48

کد خبر 1430683

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =