۰ نفر
۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۲
احمدی نژاد به سمت دیکتاتوری می رفت اگر...

از شروع مجلس یازدهم بیش از ۱۰۰ روز گذشته است. با وجود آنکه نمی توان ۳ ماه فعالیت نمی تواند ملاک قضاوت باشد؛ با این حال پارلمان دارای نقاط ضعف و قوت مختلفی است.

 مجلس یازدهم باید نظارت را تقویت کند و نظارت قوی باعث می شود دولت ها بهتر کار کرده و به قوانین پایبند باشد. به طور مثال در دوره احمدی نژاد ۲۰۰۰ قانون اجرا نمی شد و ما نگران بودیم نظام به سمت دیکتاتوری برود.  در زمان آقای روحانی هم نگرانی ها برای آن بود که دولت فقط به برجام تکیه کند و اوضاع کشور نا به سامان شود، اینجاست که نقش مجلس و نظارتش بر دولت مهم می شود.

 با یک نگاه کلی به مجلس یازدهم  می توان دریافت کرد که به سمت نظارت قوی در حال حرکت هستند و کمیسیون هایی مانند اصل ۹۰ خوب کار کردند. 

مشکل دیگری که وجود دارد، معضل اقتصادی است که نا به سامانی ها و بحران های زیادی را برای کشور به وجود آورده است. نمایندگان با شعار اقتصادی روی کار آمدند اما تا به الآن کاری برای حل معضلات کشور نکردند مانند آن که وکیل المله ها رئیس بانک مرکزی را برای پاسخگویی به درباره گرانی ارز به مجلس دعوت کردند اما در آخر از او تشکر هم کردند. 

نمایندگان باید تمام تلاش خود را برای تقویت نقاط قوت و حل نقاظ ضعف خود به کار بگیرند، 4 سال زمانی است که به سرعت می گذرد در نتیجه باید در مسیر محقق کردن مطالبات مردم حرکت کنند و زمان را هدر ندهند.

* فعال سیاسی اصولگرا و عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری

۲۷۲۱۵

کد خبر 1430823

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =