تقویت کمیسیون های شبه قضایی، مؤثر در کاهش ورودی پرونده ها

معاون دادستان عمومی و انقلاب یزد، گفت: کمیسیون های شبه قضایی با ایجاد رویه درست و سیاست گذاری جامع می توانند در کاهش ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی نقش اساسی ایفا نمایند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ محمدنعیمی نژاد در دیدار مجموعه معاونین دادسرای یزد با رئیس کل دادگستری استان، افزود: تعداد کثیری از پرونده های تشکیل شده در دادگستری به واسطه ایجاد مزاحمت برخی از همسایگان از یکدیگر است که اینگونه موضوعات قابل طرح در کمیسیون بند۲۰ ماده ۵۵ یعنی همان مشاغل مزاحم شهری است.
وی افزود: کمیسیون ماده۵۵ از آلودگی صوتی کارخانه ها در شهر تا نگهداری دام، احشام و پرنده در منزل که موجب سلب آسایش سایر افراد محله را فراهم می آورد را مورد رسیدگی قرار می دهد و سعی شده در تشکیل هفتگی این کمیسیون، رویه هایی اتخاذ گردد تا از تداوم و تکرار آن مشکل و معضل پیشگیری نماید.
این مقام قضایی، به تقویت کمیسیون بدوی نظام دام پزشکی اشاره کرد و گفت: در کمسیون بدوی نظام دام پزشکی نیز که به صورت مستمر به برخی از امور و تخلفات حوزه دام پزشکی رسیدگی می شود، سعی شد تا به گونه ای عمل شود تا پرونده های این کمیسیون در همان جا حل و فصل گردد و منجر به ادامه یافتن موضوع در تشکیلات قضایی نشود.
وی از پیشنهاد تشکیل دفترچه دام و ثبت میزان دریافت دارو، آذوقه و مقدار و نوع آن خبر داد و تصریح کرد: برای دام پزشکی، فرایندی مورد نظر است تا اقدامات و دستورات دام پزشکان در مورد حیوانات به صورت دقیق ثبت و ضبط گردد تا در صورت لزوم و هرگونه اتفاق احتمالی، رصد موضوع و استحصال نتیجه با دقت در مستندات ثبت شده، تسهیل و از ادامه یافتن اختلاف در مراجع قضایی جلوگیری شود.
معاون دادستان یزد، واگذاری زمین برای جابجایی نهایی صنف خرید و فروش ضایعات را ضروری برشمرد و گفت: انتظار است با واگذاری اولیه اراضی برای شروع این جابجایی، این اقدام اثر گذار، تسریع گردد.
وی راه اندازی شهرکهای مشاغل مزاحم شهری را از اقدامات دارای اولویت در شهر دانست و ابراز داشت: برای تأمین امنیت، آرامش و آسایش شهروندان جابجایی مشاغل مزاحم شهری اقدامی اجتناب ناپذیر است و باید در روند ایجاد شهرک های مشاغل مزاحم شهری و جابجایی این صنوف اقدام فوری صورت پذیرد.
نعیمی نژاد به با یادآوری پلمپ ۱۰۹ واحد فروش دام غیرمجاز در یک هفته اشاره کرد و گفت: با بازرسی از محل و مشاهده بسیاری از آلودگی های زیست محیطی برای شهروندان، در یک هفته ۱۰۹ واحد پلمپ شد تا از مزاحمت برای مردم کاسته شود.
وی ساماندهی تابلوهای شهری را از اقدامات مؤثر در زمینه زیبا سازی شهر و جلوگیری از آلودگی های بصری دانست و افزود: برخی از هم سان سازی و ساماندهی تابلوها انجام گرفته است و در اولویت بعدی تابلو وکلا و پزشکان است که باید اقدام گردد.

46

کد خبر 1431005

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =