یکی از مناطق شهرداری تهران، حاصل عملکرد خود در زمینه رسیدگی به شکایات مردم از اصناف و مشاغل مزاحم را منتشر کرده که طبق آن فقط در یک منطقه، ۴۵ کارگاه مزاحم، تعطیل شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بسیاری از شهروندان از سر و صدا و آلایندگی برخی از واحدهای صنفی آلاینده و مزاحم، گلایه دارند. مشاغلی مانند فلزکاری، تعمیرگاه و نظایر آن در برخی مناطق مسکونی تهران، باعث می شود تا شهروندان به خصوص همسایه ها نسبت به این موضوع شکایتهای متعددی را در شهرداری مطرح کنند و این باعث شده، شهرداری تهران نیز در تلاش برای کاهش مزاحمت برای شهروندان و آلایندگی محیط زیست، این واحدهای صنفی را تعطیل و به مناطقی که به منظور تمرکز این واحدها اختصاص داده شده، انتقال دهد. 

نمونه آن، جمع آوری و انتقال همه واحدهای آهن فروشی به بازار آهن و شادآباد (باغ انگوری) است که در سالهای گذشته انجام شده یا مشاغل فلزکار و کابینت ساز که به یکی از شهرکهای صنعتی شهر شهریار منتقل شده اند.
شهرداری منطقه ۱۰ تهران نیز اعلام کرد ۴۵ کارگاه مزاحم را در این منطقه تعطیل کرده. معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه از اجرای رای ( پلمپ ) 45 واحد صنفی مزاحم و آلاینده محیط زیست خبر داد.
مهرداد زنگنه فر با اعلام این خبر گفت: یکی از رویکردهای واحد ساماندهی منطقه حذف آلودگی های زیست محیطی و فراهم سازی رفاه حال شهروندان از طریق اجرای آراء بند 20 ماده 55 قانون شهرداری ها است .
او گفت: از ابتدای سال جاری تعداد 620 واحد صنفی دارای رای بند 20 مورد بازبینی و کنترل قرار گرفته است، در ضمن 49 واحد مزاحم و آلاینده در سطح منطقه در سال 94 شناسایی و در کمیسیون بدوی بند 20 ماده 55 قانون شهرداریها مطرح گردید.
به گفته او برای 598 واحد صنفی مزاحم سطح محدوده اخطار ساماندهی صادر گردید و متصدیان واحدهای مزبور ملزم به رعایت موارد زیست محیطی گردیده اند.
اداره ساماندهی این منطقه از شهرداری تهران نیز با همکاری نواحی سه گانه اقدام به اجرای 42 طرح ضربتی ساماندهی اصناف در محورهای آلوده از ابتدای سال اقدام کرده.

 

۴۵۲۳۱

 

کد خبر 475472

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۱:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۶
  0 0
  بیان پلمپ کنن جمع کنن این بساطو
 • بی نام IR ۰۵:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۶
  1 0
  اقای شهردار عزیز یک سری هم میدان هروی بلوار گلزار شهید پناهی نیا منطقه ۴ ناحیه ۳ بزنید پراز صافکاری نقاشی .کارواش بابکار گیری اتباع خارجی.خداوکیلی ببنید ما میتونیم ازاونجا تردد کنیم اجارهای چند ده ملیونی سودش برای صاحبان ملک.عذابش برا ما که اونجا ساکنیم .بااینکه جنابعالی اونجا رو هم بازدید کردید جنب تره بار هروی هنگام افتتاح .ودادن قول جمع اوری که هنوز محقق نشده.