بازداشت افرادی که به محیط‍ بان تهرانی شلیک کردند و گریختند

مهر نوشت: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: پنج نفر از افرادی که بطور مستقیم و غیر مستقیم در این حادثه و تخلفات شکار وصید دخیل بودند، دستگیر و به مراجع امنیتی و قضائی تحویل داده شدند.

فرهاد زندی در این باره اظهار کرد: روز گذشته از زمانی که خبر تیراندازی مستقیم متخلفین شکار و صید به سوی محیط بان منطقه حفاظت شده ورجین به ما رسید، بلافاصله با راهبری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران، دو موضوع به طور همزمان در دستورکار قرار گرفت که یکی انتقال سریع محیط بان از ارتفاعات منطقه به بیمارستان و دیگری شناسایی و دستگیری عوامل این اتفاق بود.

وی با اشاره به اینکه از همان دقایق ابتدایی هماهنگی گسترده‌ای در سطح استان اعم از مقامات استانی، مراجع قضائی و امنیتی، نیروی انتظامی، وزارت بهداشت و هلال احمر برای این مأموریت انجام شد، افزود: پس از انجام هماهنگی برای انتقال این محیط بان، کار اصلی روی شناسایی و دستگیری این متخلفین متمرکز شد و به سرعت مبادی ارتباطی منطقه در ارتفاعات و در زمین تحت کنترل کامل قرار گرفت و تیم‌هایی هم برای تعقیب ضارب و دیگر متخلفین متواری شده در منطقه اختصاص یافت.

زندی با قدردانی از همکاری و همراهی قوه قضائیه، نیروی انتظامی، پلیس امنیت و دیگر نهادهای مربوطه در شناسایی و دستگیری متخلفین تصریح کرد: نهایتاً در این ارتباط تا ساعت ۱۲ شب گذشته یعنی کمتر از ۲۴ ساعت، پنج نفر از افرادی که بطور مستقیم و غیر مستقیم در این حادثه و تخلفات شکار وصید دخیل بودند، دستگیر و به مراجع امنیتی و قضائی تحویل داده شدند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه در اینگونه تخلفات راه فراری نیست و متخلفین دیر یا زود دستگیر شده و به جزای اعمال خود می رسند، گفت: در میان دستگیر شدگان سه نفر از اتباع افغانی نیز وجود دارند.

زندی همچنین در تشریح جزئیات بیشتر این حادثه گفت: روز گذشته پس از انتقال محیط بان مجروح به بیمارستان، موقعیت اطراف از سوی محیط بانان مورد بررسی و پایش قرار گرفت.

وی اظهار داشت: در این بررسی دوربین چشمی محیط بان که به گردن وی آویزان بود پیدا شد و در کمال تعجب و ناباوری مشاهده شد سه گلوله اسلحه ساچمه زنی به این دوربین چشمی اصابت کرده و دوربین را متلاشی کرده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران فضل و رحمت الهی، وجود این دوربین چشمی و همکاری و سرعت عمل در انتقال و مداوای این محیط بان را حافظ جان امیرحسین کریمیان دانست و خاطرنشان کرد: شاید اگر این دوربین چشمی به گردن محیط بان ما نبود، ضایعه و فاجعه به مراتب بزرگ‌تر و جبران ناپذیری اتفاق می فتاد.

محیط بان امیرحسین کریمیان روز گذشته در درگیری با شکارچیان غیر مجاز در منطقه حفاظت شده ورجین شهرستان شمیرانات استان تهران، از ناحیه پا و شکم به شدت مجروح شد و بوسیله بالگرد به بیمارستان انتقال یافت. حال عمومی این محیط بان که در بیمارستان میلاد تهران تحت نظر و مداواست، خوب گزارش شده است.

47231
کد خبر 1431046

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =