انتقاد تند تولیت آستان قدس از امانوئل مکرون؛ این آزادی بیان نیست، عین وحشی گری و بی اخلاقی است

ایسنا نوشت: تولیت آستان قدس رضوی تأکید کرد: در غرب حتی جرأت نمی‌کند که درباره ماجرای هولوکاست بررسی انجام دهد و تاکنون هم عده زیادی از مورخان و کارشناسان به خاطر پرسیدن سؤال درباره ابعاد موضوع و تعداد کشته‌ها به زندان محکوم‌شده‌اند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی در حاشیه اجتماع مردم مشهد در محکومیت اهانت به ساحت مقدس پیامبر اعظم(ص) که در حرم مطهر رضوی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد، اظهار کرد: خداوند متعال در یکی از آیات قرآن کریم می‌فرمایند که عده‌ای از کافران و گمراهان در تلاش هستند که نور هدایت الهی را خاموش کنند اما هرگز این اتفاق نخواهد افتاد.

وی افزود: همواره در طول تاریخ چه در زمان حیات پیامبر مکرم اسلام(ص) و چه بعد از ارتحال آن حضرت، جریانات گمراه، منحرف و کافر درصدد بودند که با استفاده از ابزارهای مختلف، چهره نورانی پیامبر عظیم‌الشأن(ص) را مخدوش کنند.

مروی با محکومیت اقدام هتاکانه نشریه «شارلی ابدو» و اهانت به پیامبر مکرم اسلام(ص) خاطرنشان کرد: اخیراً رئیس‌جمهور فرانسه گفته است که به دلیل آزادی بیان، نمی‌توانیم این اقدام را محکوم کنیم؛ واقعاً با کدام منطق سازگار است که به‌عنوان آزادی بیان، به نماد فضیلت‌ها و مقدسات حدود دو میلیارد مسلمان جهان اهانت شود؟

وی ادامه داد: این‌گونه اقدامات نه‌تنها مصادیق آزادی بیان نیست بلکه عین وحشی‌گری و بی‌اخلاقی است؛ کدام منطق اجازه می‌دهد به شخصیتی که حدود دو میلیارد مسلمان عاشق و دلداده ایشان هستند، اهانت شود؟

وی تأکید کرد: اکنون کسی در غرب حتی جرأت نمی‌کند که درباره ماجرای هولوکاست بررسی انجام دهد و تاکنون هم عده زیادی از مورخان و کارشناسان به خاطر پرسیدن سؤال درباره ابعاد موضوع و تعداد کشته‌ها به زندان محکوم‌شده‌اند؛ چرا درباره هولوکاست آزادی بیان وجود ندارد؟

وی ادامه داد: جریانات منحرف به خاطر کینه و البته هراسی که از قدرت اسلام دارند، یک روز با به وجود آوردن داعش سعی در مقابله با اسلام دارند و یک روز هم با اهانت‌های سخیف به مقدسات به جنگ با اسلام می‌آیند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی خاطرنشان کرد: اگر جهان اسلام متحد شوند، تمام استکبار و ایادی آن‌ها نمی‌تواند در برابر اسلام بایستد، اما متأسفانه برخی کشورهای اسلامی احساس مسئولیت ندارند و سران برخی از کشورها هم نوعاً خودفروخته هستند و دشمن هم از این فرصت برای اهانت به بزرگ‌ترین شخصیت عالم وجود استفاده می‌کند. خداوند همه مسلمانان را از خواب غفلت بیدار کند.

محبت به اولیای الهی انسان را عاقبت به خیر می‌کند

در این مراسم همچنین آیت‌الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور به ایراد سخنرانی پرداخت و ضمن محکومیت این اقدام ننگین ضدِانسانی و ضدِتوحیدی گفت: حضرت ختمی مرتبت پیامبر بزرگ اسلام، الگوی کاملی برای بشریت است و ایشان از آغاز رسالت پیوسته در معرض هتاکی کوردلان بوده و هست و اقدام این نشریه بار دیگر عمق کینه استکبار با جهان اسلام را نشان داد.

وی گفت: مسلمانان در قبال بزرگان دین وظایفی دارند که این وظایف در قبال افرادی همچون پیامبر اسلام(ص) و رهبران دینی مهمتر و سنگین‌تر است.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه پیامبر اسلام(ص) مظهر انسان کامل است، به وظایف مسلمانان نسبت به قرآن و پیامبر(ص) اشاره کرد و گفت: اولین وظیفه ما در قبال قرآن مجید و پیامبر(ص) شناخت نمادهای دین و مفاهیم قرآنی است.

آیت‌الله اعرافی محبت و ارادت نسبت به پیامبر اعظم(ص) را دومین وظیفه مسلمانان برشمرد و افزود: محبت به اولیای الهی سرنوشت انسان را به بهترین نحو رقم می‌زند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تجمع علیه اقدامات توهین‌آمیز غرب با اتکا به منطق انسانی و عقلانی و با هدف حفظ ارزش‌های دینی از دیگر وظایف مسلمانان است، گفت: دشمنان دین مبین اسلام بدانند که مسلمانان در برابر توهین به نمادهای الهی سکوت نخواهند کرد و با این گونه حرکت‌ها با تکیه بر عقل و منطق برخورد خواهند کرد.

وی گفت: این حرکت دشمن موجی از خشم و خروش در میان امت اسلامی سراسر جهان و همه آزاداندیشان و انسان‌های واجد فطرت پاک الهی و انسانی علیه استکبار ایجاد کرد.

216219

کد خبر 1431281

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =