رسول‌پناه: اولویت‌مان روی نقل و انتقالات بود، پول برانکو را هم به زودی می‌دهیم

مهدی رسول‌پناه، سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: اولویت این باشگاه روی نقل و انتقالات بوده و به همین دلیل پرداخت پول برانکو به تأخیر افتاده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ مهدی رسول‌پناه، سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره اعزام تیم به قطر برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: ابتدا باید از کشور قطر مخصوصاً سفیر ما در این کشور تشکر کنم. ویزای گل‌محمدی به همراه سه نفر از کادرفنی و چهار نفر از بازیکنان صادر نشده بود و قرار شد با کمک سفارت ایران در قطر صادر شود. امیدوارم تیم ما در این مسابقات موفق شود و یک حماسه دیگر بیافریند.

وی در مورد پرداخت مطالبات برانکو ایوانکوویچ و نیز درخواست مهلت یک ماهه از برانکو برای پرداخت مطالباتش تصریح کرد: این موضوع نگرانی ماست. من ماه پیش اعلام کردم در چند روز آینده بخش دیگر مطالبات برانکو پرداخت خوهد شد، لذا با مشکلی که مواجه شده بودیم و مشکلاتی که در باشگاه در مورد نقل و انتقالات به وجود آمد، مطالبات بازیکنان خارجی ما دغدغه مهمی بود.

سرپرست باشگاه پرسپولیس که با برنامه ورزش و مردم گفت‌وگو می‌کرد، افزود: ما در هیئت مدیره این را بررسی کرده بودیم که یا باید پول برانکو را پرداخت کنیم یا بازیکنان. ما مجبور شدیم تمرکز را روی تقویت تیم بگذاریم. باید حدوداً ۹۰۰ هزار دلار بابت مطالباتی که وجود داشت پرداخت می‌کردیم. همانطور که می‌دانید ما پرونده سه دستیار برانکو را بستیم و ۳۰۰ هزار دلار هم به خود برانکو پرداختیم. دغدغه ما هم این بود که پول برانکو را پرداخت کنیم و تمام وقت‌مان را گذاشتیم تا این پول را پرداخت شود، اما با توجه به اولویت‌های باشگاه و بحث نقل و انتقالات و اینکه باید مطالبات داخلی را هم پرداخت می‌کردیم، اولویت‌مان را روی باشگاه گذاشتیم.

رسول‌پناه در پاسخ به این سؤال که چرا درخواست زمان بیشتر برای پرداخت پول برانکو زودتر برای این مربی ارسال نشد، گفت: ما قبلاً این مهلت را خواسته بودیم و نامه رسمی هم دادیم، اما متأسفانه این درخواست ما رد شد. ما دنبال منابع جدید هم بودیم که آماده شده، اما در دسترس‌مان قرار نگرفته و احتمالاً تا یکی، دو هفته دیگر به دست‌مان می‌رسد و این بدهی را پرداخت می‌کنیم. ما نامه‌ای هم دو روز پیش به برانکو زدیم و خواهش کردیم ۲۰ روز به ما فرصت بدهند، که هنوز اطلاع رسمی به ما ندادند، اما فکر می‌کنم این درخواست ما را قبول می‌کنند، اگر هم قبول نکنند، تا دو سه هفته آینده پول برانکو را پرداخت می‌کنیم.

وی در خصوص اینکه پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه در صورت عدم پرداخت برانکو بسته خواهد شد، اظهار داشت: ما نقل و انتقالات‌مان را انحام دادیم و هیچ مشکلی برای باشگاه پیش نخواهد آمد و الان دنبال منابع مالی هستیم و احتمالاً تا دو سه هفته آینده این پول پرداخت می‌شود.

سرپرست باشگاه پرسپولیس سپس درباره اولویت‌های مالی باشگاه که باعث شده پرداخت پول برانکو به تأخیر بیافتد، تأکید کرد: بشار رسن بازیکن ارزشمند ماست و خیلی‌ها این سؤال را می‌پرسیدند که چرا قرارداد رسن را تمدید نمی‌کنید؟ او بازیکن ارزشمندی است و ۲۵۴ هزار دلار از باشگاه طلب داشت که اگر این پول را پرداخت نمی‌کردیم و نمی‌توانستیم قرارداد بشار رسن را تمدید کنیم، چه اتفاقی می‌افتاد؟ قبل از دربی هم بود و هزینه‌های بلیت سفر و یک‌سری هزینه‌های دیگر هم داشتیم که مجبور بودیم این پول‌ها را پرداخت کنیم. تیم برای ما مهم بود و اگر این کار را نمی‌کردیم نمی‌شد. ما نقل و انتقالات را انجام دادیم و منابع برانکو هم آماده شده است و قول می‌دهم تا یکی دو هفته آینده تسویه حساب را انجام دهیم.

رسول‌پناه در مورد نقل و انتقالات باشگاه گفت: جا دارد تشکر ویژه‌ای از هیئت مدیره و به خصوص آقای رغبتی و پیروانی داشته باشم که باعث شدند فعال‌ترین تیم باشیم. ما بازیکنان مد نظر گل‌محمدی را با یک رقم منطقی جذب کردیم. آل‌کثیر، پهلوان،‌ آقایی، رمضانی و... همگی بهترین‌های تیم خودشان بودند و امیدوارم در تیم پرسپولیس هم موفق باشند.

وی درباره جدایی مهدی ترابی و علی علیپور اظهار داشت: ما باید از زحمات ترابی تشکر کنم. مهدی بازیکن با اخلاق‌ و زحمتکشی بود و تصمیم گرفت به قطر برود. با توجه به تحریم‌هایی که علیه ایران وجود دارد و رکود اقتصادی، الان پای رقمی حدود ۲۵ تا ۳۰ میلیارد تومانی در میان است و ترجیح داد آینده خودش را تأمین کند. بازی در لیگ قطر هم فقط برای ایران نیست و قبلاً هم بازیکنانی بودند که رفتند، اما بعد از جدایی آن بازیکنان هم مشکلی برای پرسپولیس ایجاد نشده است و ستاره‌های جدید ظهور کردند. رفتن ستاره‌ها نیز طبیعی است و نگاه کنید روزی رونالدو از رئال و کوتینیو هم از لیورپول رفتند. ما باید ترابی‌ها را بسازیم، اما بندی در قرارداد او بود که هیئت مدیره گذاشته بود. من برای او آرزوی موفقیت می‌کنم، اما پرسپولیس همیشه پرسپولیس است. با شناختی که از کادرفنی دارم همین فصل ستاره جدیدی به لیگ معرفی خواهیم کرد.

سرپرست باشگاه پرسپولیس ادامه داد: علیپور فرزند پرسپولیس و اینجا خانه‌ اوست. علیپور برای قهرمانی و موفقیت تیم زحمت کشیده است و از او تشکر می‌کنم. همین‌جا هم می‌گویم در باشگاه همیشه به روی او باز است. ما نام علیپور و ترابی را برای آسیا رد کردیم، اما با این وجود برای ما ثابت شد که بحث پول نبوده است. من با وکیل او صحبت کردم و با وجود اینکه سقف پرداختی داریم، پیشنهاد او را بررسی کردیم و گفتم که می‌توانیم منافع او را تأمین کنیم. با وکیل علیپور هم صحبت کردیم و ایشان گفتند مسئله پول نیست و ترجیح می‌دهد به اروپا برود و اکنون هم برای او آرزوی موفقیت می‌کنم. ضمن اینکه باید در نظر داشته باشیم، موفقیت‌های مهدی طارمی انگیزه‌ای ایجاد کرده که این بازیکنان می‌خواستند بروند.

رسول‌پناه همچنین درباره کدورتی که میان او و یحیی گل‌محمدی به وجود آمده بود، گفت: بله سؤتفاهمی بود که رفع شد. یحیی یکی از مربیان خوب کشور ماست و فوتبال شناوری ارائه می‌دهد. من یک سؤال دارم، آیا برای خود شما پیش نیامده با برادرتان به مشکل بخورید؟ ما هم در پرسولیس یک خانواده هستیم و روز قبلش فشار روی یحیی زیاد بود و سؤتفاهماتی به وجود آمد و حرف زدیم، امروز هم تیم اعزام شد و مشکلی وجود ندارد.

وی درباره متمم قراردادها و آپشن‌های عجیبی که در برخی قراردادها وجود دارد، گفت: ما قراردادهایی که بستیم از سقف قرارداد فصل گذشته هم کمتر است و هیچ آپشنی در آن نیست. قرار است فردا کپی تمام ۷ قرارداد را برای وزارت ورزش و سازمان بازرسی کل کشور ارسال کنم. متأسفانه اتفاقاتی که در چند روز گذشته در فضای مجازی افتاده، به خاطر عدم اطلاعات هواداران از قراردادهاست. روز سه‌شنبه هفت هوادار به باشگاه آمدند و من قرارداد را به آن‌ها نشان دادم و نکات مبهم را با دلیل به آن‌ها توضیح داد. آن‌ها می‌گفتند چرا اطلاع‌رسانی نمی‌کنید،‌ من هم جواب دادم الان مهم‌ترین مسئله برای ما آرامش تیم قبل از لیگ قهرمانان است و در فرصت مناسب رقم قراردادها و همه چیز را اعلام خواهم کرد. هوادار حق دارد بداند و انتقادها هم درست است. هواداران باید اطلاعات مناسب داشته باشند تا افرادی در فضای مجازی فرصت جولان نداشته باشند.

سرپرست باشگاه پرسپولیس با اشاره به حضور فعال دلال‌ها در فصل نقل و انتقالات ادامه داد: بحث فساد در فوتبال بیداد می‌کند و دلال‌ها جولان می‌دهند. الان فوتبال دست چند دلال است. شما نمی‌دانید در این مدت چه مشکلاتی داشتیم. ما اجازه ندادیم حق هواداران ضایع شود. شما نمی‌دانید ما چطور از حق‌مان مقابل دلال‌ها دفاع کردیم. رقابت کاذب ایجاد کرده بودند، اما ما ایستادیم. این هفت بازیکنی هم که جذب شدند، واقعاً دوست داشتند به پرسپولیس بیایند. یک بازیکن به سپاهان،‌ استقلال و بعد پرسپولیس بیاید درست نیست، بازیکن باید واقعاً پرسپولیسی باشد. تحت فشار بودیم، اما زیربار نرفتیم. از رغبتی و پیروانی هم تشکر می‌کنم که واقعاً اجازه ندادند ما تحت فشار قرار بگیریم و زیر بار فشار دلال‌ها برویم. من حاضرم قراردادهای این فصل را نشان دهم، چون حق هوادار است که این مسائل را بداند.

۲۵۵ ۲۵۲

کد خبر 1431334

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =