پیام جهانگیری و  آیت الله موسوی بجنوردی در پی درگذشت آیت‌الله صانعی

معاون اول رییس جمهور ضمن تسلیت رحلت مرجع عالیقدر آیت الله صانعی، گفت: مجاهدت‌های عالمانه، اجتهادهای شجاعانه و حضور موثر در تمامی صحنه‌های حساس انقلاب اسلامی، از عضویت در شورای نگهبان تا مسئولیت دادستانی کل کشور و از دوران مبارزه و پیروزی تاکنون از ویژگی‌های ممتاز این عالم وارسته بود.

به گزارش خبرآنلاین، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور با صدور پیامی، درگذشت آیت الله یوسف صانعی مرجع تقلید برجسته را تسلیت گفت.

در همین رابطه بخوانید؛

علت درگذشت آیت الله صانعی اعلام شد
  متن پیام اسحاق جهانگیری به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و اناالیه راجعون

رحلت عالم ربانی و مرجع عالیقدر حضرت آیت الله شیخ یوسف صانعی رضوان الله تعالی علیه ضایعه ای بزرگ و جبران نشدنی است.
مجاهدت های عالمانه،‌ اجتهادهای شجاعانه و حضور موثر در تمامی صحنه های حساس انقلاب اسلامی، از عضویت در شورای نگهبان تا مسئولیت دادستانی کل کشور و از دوران مبارزه و پیروزی تاکنون از ویژگی های ممتاز این عالم وارسته بود.

آن مرجع فقید همیشه و همه جا شیفته و مدافع اندیشه های راه گشای امام راحل (ره) بود و نسبت به دردها و رنج های اقشار مختلف مردم حساس و به مسائل زمانه و جامعه خود آشنا بود.

ضایعه بزرگ فقدان این فقیه نواندیش را به مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید و حوزه های علمیه، شاگردان و بستگان به ویژه بیت مکرم ایشان و برادر گرامیشان آیت الله شیخ حسن صانعی و به عموم ملت ایران صمیمانه تسلیت می گویم و از خداوند متعال برای آن عالم جلیل القدر رحمت و رضوان واسعه الهی و علو درجات و برای بازماندگان ارجمند صبر جمیل و اجر جزیل مسالت دارم.

اسحاق جهانگیری
معاون اول رییس جمهور

فقیه نوآور

آیت الله سید محمد موسوی بجنوردی» عضو مجمع روحانیون مبارز نیز در خصوص فقدان این شخصیت برجسته حوزوی با صدور پیامی گفت:

بسم الله الرحمن الرحیم 

انا لله و انا الیه راجعون 

درگذشت اسفبار فقیه بزرگوار، حضرت آیت الله فی العالمین، جناب آقای شیخ یوسف صانعی(قدس الله نفسه الزکیه) را به عموم مسلمانان جهان، به ویژه برادر بزرگوارش آیت الله شیخ حسن صانعی و همچنین علمای اعلام و ملت شریف ایران تسلیت عرض می کنم.

فوت این فقیه بزرگ نوآور سلمه بزرگی به جهان اسلام بود. واقعا من امروز که شنیدم گریه کردم و متاثر شدم که این فقیه بزرگ از دست ما رفت.

امیدوارم خداوند تبارک و تعالی در جنات نعیم و بهشت برین از این فقیه بزرگ و انسان وارسته  استقبال کند و به برادر بزرگوارش حضرت آیت الله آقای شیخ حسن صانعی(حفظه الله تعالی) و خانواده مکرم و آقازاده های معظمش تسلیت عرض می کنم.

من فوت این فقیه نوآور را  به ملت شریف ایران و به همه علمای اعلام و مراجع عظام تسلیت عرض می کنم.

ان شاء الله خداوند تبارک و تعالی در آن عالم استقبال فراوانی از این فقیه بزرگ خواهد کرد. 

امیدوارم که ما نیز هیچ وقت نام این فقیه را فراموش نکنیم.

216219

کد خبر 1431668

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =