۰ نفر
۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰
استاندار همدان: سیاست دولت شکست کرونا است

استاندار همدان گفت: سیاست ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا شکست این ویروس در کنار فعال بودن همه مشاغل اقتصادی و بازگشایی مدارس است.

به گزارش خبرآنلاین از همدان ؛ سید سعید شاهرخی در نشست اعضای ستاد مقابله با کرونا همدان گفت: باید در کنار چرخیدن اقتصاد و معیشت زندگی مردم سلامت مردم را نیز حفظ کرد و این مطالبه در صورت رعایت پروتکل های بهداشتی امکان پذیر است.

وی خاطرنشان کرد: روند گسترش ویروس کرونا با همکاری مردم و تلاش کادر درمان قابل مهار است و در این صورت ویروس سیر نزولی می یابد.

استاندار همدان تاکید کرد: چنانچه مردم نسبت به رعایت مولفه های بهداشتی مورد تاکید نظیر زدن ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و پرهیز ار تجمع و برگزاری مراسم عروسی و عزا بی اعتنا باشند احتمال تجربه طغیان و پیک کرونا در همدان دور از انتظار نیست.

شاهرخی خواستار پیگیری معاونت سیاسی و امنیتی استانداری و دانشگاه علوم پزشکی نسبت به تامین وسایل مورد نیاز برای ضدعفونی و گندزدایی و در اختیار آموزش و پرورش قرار دادن این تجهیزات و مواد شیمیایی شد.

وی همچنین بر ضرورت بازرسی مستمر پایانه‌های درون و برون شهری استان همدان تاکید کرد و گفت: در صورت مواجهه با شرایط نامناسب این موضوع به منظور اصلاح با مسوول مربوطه مکاتبه شود.

استاندار همدان گفت: گزارش هایی مبنی بر رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی در برخی مناطق گردشگری از جمله محوطه گنجنامه دریافت شده که باید نظارت در این مناطق را تشدید کرده و از تبلیغات محیطی برای ترغیب شهروندان به استفاده از ماسک و رعایت پروتکلهای بهداشتی استفاده کرد.

وی با بیان اینکه هزینه تبلیغات به طور حتم کمتر از بستری شدن فرد در بیمارستان است، از همکاری مردم و هدایت های ائمه جمعه و سازمان تبلیغات اسلامی برای برگزاری همراه با نظم و انضباط مراسم‌های مذهبی دهه اول محرم قدردانی کرد.

استاندار همدان از بازگشایی و راه اندازی مدارس و دانشگاه ها با همکاری اولیای دانش آموزان قدردانی کرد و افزود: سالتحصیلی جدید در این استان با ۲۲ هزار فرهنگی و ۲۹۱ هزار دانش آموز آغاز شده است.

شاهرخی گفت: آموزش دانش آموزان به سه شیوه حضوری، مجازی و از طریق صدا و سیما صورت می گیرد و خانواده دانش آموزان از فرصت‌های مهیا شده از طریق وزارت آموزش و پرورش می توانند برای علم آموزی فرزندان بهره بگیرند.

48

کد خبر 1431693

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =