روند انتشار کرونا در همدان کاهشی است

استاندار همدان گفت: برابر گزارش‌های دریافتی روند انتشار ویروس کرونا در استان همدان کاهشی است به گونه ای که شمار بستری‌ها حدود یک سوم و افراد مبتلا با تست مثبت دو سوم نسبت به پیک شیوع این ویروس در همدان کاهش داشته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ سید سعید شاهرخی در نشست اعضای ستاد مقابله با کرونا استان همدان گفت: طبق تاکید رییس جمهوری باید بتوان با کرونا زندگی و سبک زندگی کردن با این ویروس را در جامعه نهادینه کرد.

 استاندار همدان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه زمان از بین رفتن این بیماری و تولید واکسن مشخص نیست نمی توان فعالیت جاری را تعطیل کرد بلکه همه فعالیت ها بارعایت پروتکل‌های بهداشتی باید فعال باشد.

وی از توجه مردم به توصیه های بهداشتی و پروتکل های پیش بینی شده همچنین تلاش کادر درمانی و دستگاه های اداری، انتظامی و بازرسی قضایی عضو ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا قدردانی کرد و افزود: وفاق، هماهنگی و همدلی بین عموم مسوولان و خدمتگزاران مردم در دستگاه‌های مختلف مرتبط با موضوع کرونا در روند کاهشی این بیماری در این استان تاثیر مثبت داشته است.

وی از اعضای کمیته اطلاع رسانی ستاد کرونا خواست عوامل موثر در روند کاهشی کرونا در همدان را اطلاع رسانی کرده و همچنان بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تدوین شده به عنوان مهمترین مولفه اثرگذار برای تداوم این روند تاکید کنند.

استاندار همدان تاکید کرد: این روند کاهشی ماحصل استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از حضور در تجمع ها بوده و کسی که این سه قاعده را رعایت نکند امکان ابتلای آن به این ویروس زیاد است.

شاهرخی اضافه کرد: برابر تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، کنکور در روزهای تعیین شده برگزار می‌شود بنابراین باید از تمام امکان و ظرفیت استان برای برگزاری کنکور بدون کوچکترین مشکلی استفاده کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به ارادت مردم و شیعیان به ائمه معصومین به ویژه امام حسین(ع) مراسم عزاداری برای سیدالشهدا با رعایت پروتکل های تدوین شده در ماه محرم برگزار می شود.

استاندار همدان با بیان اینکه عزاداری نباید در محیط‌های بسته برگزار شود از مسوولان سازمان تبلیغات اسلامی خواست بر نحوه برگزاری مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) و رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظارت جدی داشته باشند.

شاهرخی افزود: باید تیم‌هایی را برای نظارت، راهنمایی، تذکر به هیات های عزاداری بسیج و در صورت استمرار تخلف بهداشتی با فرد متخلف مطابق قانون برخورد کرد.

وی اظهار داشت: این وهن تشیع، نظام اسلامی و عزاداری برای امام حسین(ع) است که با وجود تاکید رهبر فرزانه انقلاب و دیگر علما بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی، هیات یا افراد خودسر به این موضوع بی توجه باشند در حالیکه حفظ سلامت مردم خط قرمز ما است.

48

کد خبر 1421920

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =