رویکرد نوین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در گرامیداشت هفته دفاع مقدس

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس را متفاوت‌تر از سال‌های گذشته در دستور کار داریم، گفت: بخش اعظمی از برنامه‌های این هفته در فضای مجازی و با یک رویکرد نوین برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، ابراهیم شریفی، با اشاره به برنامه‌های این اداره کل در هفته دفاع مقدس گفت: امسال بر اساس آیین‌نامه‌های ارسالی از وزارتخانه و سایر دستگاه‌ها، گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس را در همه برنامه‌های دولتی و بخش خصوصی متفاوت‌تر از سال‌های گذشته داریم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان برای هفته دفاع مقدس، مسئولیت کمیته و کارگروه  فرهنگی هنری ستاد مربوطه را برعهده گرفته که تا کنون دو جلسه برگزار شده و برنامه‌های مختلفی پیشنهاد داده شده  است.
شریفی با بیان اینکه بخش اعظمی از این برنامه‌ها در هفته دفاع مقدس در فضای مجازی و با یک رویکرد نوین برگزار می‌شود، توضیح داد: در شهرستان‌ها نیز متناسب با آن مکان، برنامه‌هایی پیش‌بینی شده است که ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در این برنامه‌ها به بهترین نحو ممکن صورت می‌گیرد.
وی بیان کرد: سینماهای استان و سینمای سیار در فضای باز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به اکران فیلم‌های دفاع مقدس پرداخته و تمام زیرمجموعه‌ها و انجمن‌ها باید در هرچه بهتر اجرا شدن این برنامه‌ها همکاری کنند تا مشخص باشد که هفته دفاع مقدس امسال نسبت به سال‌های گذشته متفاوت است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: غبارروبی گلزار شهدا در استان و شهرستان‌ها انجام گرفته و مسئولان با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در این مراسم حضور می‌یابند، همچنین برپایی نمایشگاه عکس و پوستر در فضای مجازی با همکاری بسیج هنرمندان در سطح استان و مشارکت بنیاد حفظ آثار انجام می‌شود.
شریفی افزود: دیدار با خانواده شهدایی که به صورت سه‌شنبه‌های تکریم انجام می‌گرفت، در هفته دفاع مقدس به صورت روزانه و به طور کامل در خدمت خانواده ‌معظم شهدا هستیم؛ اهدای بسته‌های فرهنگی نیز با موضوع کتب دفاع مقدس در سراسر استان از جمله دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس است و نمایشگاه‌های کوچکی از این کتاب‌ها و اهدای کتاب و بسته‌های فرهنگی در شهرستان‌ها برپا خواهد شد.
وی اضافه کرد: برنامه‌های محفل انس با قرآن در سه شهرستان استان با حضور ایثارگران هنرمند و انجمن‌های فرهنگی هنری برگزار می‌شود، همچنین اهدای کتاب به کتابخانه‌های شهرستان‌ها، عصر شعر در طول هفته در ادارات فرهنگ و ارشاد استان شهرستان‌ها و نمایشگاه‌ هنرهای تجسمی به مناسبت هفته دفاع مقدس اجرا می‌شوند.

48

کد خبر 1431703

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =