پروتکل‌های بهداشتی در مطب بسیاری از پزشکان استان کرمان رعایت نمی‌شود

معاون استاندار کرمان گفت: پروتکل‌های بهداشتی در مطب بسیاری از پزشکان استان کرمان رعایت نمی‌شود و بسیاری از مراجعه کنندگان بیمارانی هستند که از سرناچاری به مطب پزشک آمدند.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان : محمدصادق بصیری ظهر امروز در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا استان کرمان که به‌صورت ویدئو کنفرانس با فرمانداران سراسر استان کرمان برگزار شد اظهار داشت: ستاد ملی کرونا به ریاست رئیس جمهور و به‌صورت ویدئوکنفرانس با استانداران و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور صبح امروز برگزار شد.

وی با بیان اینکه در این جلسه آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشور بررسی شد افزود: ۳۹۷ هزار مبتلا و ۲۳ هزار فوتی ناشی از ابتلای به ویروس کرونا تاکنون در کشور شناسایی شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به اینکه شیوع بیماری در برخی مناطق کشور رو به کاهش است ادامه داد: استان کرمان همچنان در وضعیت قرمز است و از ۲۳ شهرستان استان دو شهرستان استان در وضعیت قرمز و مابقی در وضعیت زرد و نارنجی هستند.

وی با بیان اینکه نشانه‌هایی از آنفلوآنزا در کشور مشاهده شده است گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در این شرایط حیاتی است و حتما باید با دقت رعایت شود.

بصیری با اشاره به اینکه استفاده از ماسک در کاهش بیماری بسیار اثرگذار است و مردم باید این مهم را حتما رعایت کنند چرا که سلامت جامعه در گرو آن است افزود: رئیس جمهور در جلسه امروز ستاد ملی کرونا از مجموعه آموزش و پرورش و وزارت بهداشت به لحاظ بازگشایی مدارس با رعایت اصول بهداشتی قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه در این جلسه نام استان کرمان و شهرستان بم با رعایت ۹۶ درصدی پروتکل‌های بهداشتی در مدارس عنوان شد که باعث افتخار استان است گفت: وزیر کشور نیز از برگزاری انتخابات دور دوم قدردانی کرد که ما در استان کرمان این انتخابات را نداشتیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به اینکه خطوط هواپیمایی در کشور فعال است افزود: در پروازها و فرودگاه‌ها باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی با دقت رعایت شود و حتما باید بازرسی و نظارت انجام شود.

وی با بیان اینکه وزیر کشور ارتباطی با همتای خود در عراق داشته و براساس آخرین مذاکرات تا کنون در اربعین امسال هیچ زائری پذیرفته نمی‌شود گفت: راهپیمایی اربعین در داخل استان‌ها و خارج از مرز نداریم.

بصیری با اشاره به اینکه مراسم اربعین را همان طور که در بحث تاسوعا و عاشورا برگزار شد، برگزار خواهیم کرد افزود: وضعیت شیوع ویروس کرونا همانند کشور خودمان است و به‌همین دلیل زائری پذیرفته نمی‌شود.

وی با بیان اینکه نوبت‌دهی مراکز تعویض پلاک باید اینترنتی شده تا از ازدحام جمعیت در این مراکز جلوگیری شود گفت: در استان کرمان این موضوع با همکاری نیروی انتظامی پیگیری می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان عنوان کرد: در بازرسی‌های انجام شده از سطح ادارات استان کرمان مشخص شد که در ۹۹ درصد ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شود که جای تقدیر دارد.

وی با بیان اینکه کار بازرسی یک کار شبانه‌روزی بوده و بسیار سخت است چرا که باید مستمر انجام شود و با متخلفین صحبت شده و تذکرات لازم به آنها داده شود گفت: بر اساس گزارشاتی که داریم در خیلی از مطب پزشکان رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام نمی‌شود چرا که مطب‌ها فضای محدودی دارند که این فضا بسته نیز هست و از طرف دیگر مراجعه کنندگان هم بیمار هستند که باعث انتقال بیماری می‌شود.

بصیری با اشاره به اینکه بازرسی از مطب پزشکان و مراکز درمانی خصوصی به عهده معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی است که باید پیگیری شود افزود: در بازرسی‌ها رعایت احترام به جامعه پزشکی مورد توجه قرار گیرد و این نکته لحاظ شود که در این مراکز بیماران مراجعه دارند و از سر ناچاری به مطب پزشک آمده‌اند.

وی با بیان اینکه در حمل و نقل عمومی شهر کرمان پروتکل‌های بهداشتی رعایت نمی‌شود گفت: در آستانه فصل سرما هستیم و امکان بازبودن شیشه خودروها وجود ندارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان ادامه داد: برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله در خودروهای عمومی باید تدابیر لازم اندیشیده شود و در جلسه بعد ستاد استانی مدیریت کرونا در دستور کار قرار گیرد.

بازرسی‌های رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا در استان کرمان تشدید می‌شود

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری کرمان  در این جلسه  اظهار داشت: پنجشنبه هر هفته جلسه کارگروه نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا برگزار می‌شود.

غلامرضا نویدی عنوان کرد: ۱۴۴ دستگاه و واحد در استان کرمان را داریم که به‌صورت مستمر مورد بازرسی و نظارت قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه هزار و ۶۴۳ بازرس برای بازرسی از دستگاه‌های اداری و واحدهای صنفی استان انتخاب شده‌اند گفت: ۱۷ هزار و ۶۷۹ مورد بازرسی از ابتدای شهریور تاکنون انجام شده است.

نویدی با اشاره به اینکه بازرسی‌ها از رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هفته‌های آینده تشدید می‌شود افزود: ۶۰ درصد از مدارس استان کرمان در هفته اول بازگشایی مدارس مورد بازرسی قرار گرفته‌اند که ۵۱۱ مورد تذکر کتبی به مدارس برای رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی داده شده است.

وی با بیان اینکه در مراکز عمومی از جمله آرامستان‌ها رعایت پروتکل‌های بهداشتی کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد گفت: از مردم درخواست داریم برای سلامتی خود و اطرافیانشان استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را جدی بگیرند.

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری کرمان با اشاره به اینکه ۵ هزار و ۶۴۷ مورد تذکر در هفته سوم شهریورماه در بازرسی‌های انجام شده به متخلفین داده شده است افزود: از این تعداد هزار و ۳۱۵ مورد تذکر کتبی بوده و ۱۲۶ واحد نیز تعطیل شده است.

48 

کد خبر 1431768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =