باتجربه‌های حاشیه‌ساز!

در حالی که از پیشکسوتان و با تجربه‌های فوتبالی انتظار می‌رود در زمان ایجاد حاشیه میان تیم‌ها و بازیکنان، با رفتار خود مانع از ادامه آن شوند اما گاهی خود آن ها با واکنش‌های نسنجیده و دور از انتظار تنش‌ها را بیشتر می‌کنند و به حواشی دامن می‌زنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در سال های اخیر تنش در فوتبال ایران به بالاترین حد خود رسیده و کمتر روزی است که سپری شود اما یک خبر حاشیه ای از فوتبال تیتر یک رسانه ها نشود. در ماه های اخیر نیز اتفاقاتی افتاده که شاید یکی از آن ها در طول یک سال هم در فوتبال کشورهای دیگر رخ ندهد.

در حالی که پیش از این بیشتر درگیری ها و حواشی ها مربوط به تقابل رقبا با یکدیگر بود اما امروز به وضوح درگیری های درون تیمی دیده می شود. سرمربی با مدیرعامل، بازیکن با سرمربی، دروازه بان با کمک مربی، بازیکن با مدیرعامل، پیشکسوت با مربی، بازیکن با پیشکسوت و حتی پیشسکوت با پیشکسوت... .

با وجود تنش های فراوان اما یکی از مواردی که مربیان در سال های اخیر از آن گلایه می کنند صحبت های پیشکسوتان در انتقاد از تیم هاست که گاها به ایجاد حاشیه می انجامد. پیشکسوت های فوتبال ایران به عنوان کارشناس مصاحبه های متعددی انجام می دهند و در این میان انتقادهایی نسبت به تیمی که سابقه عضویت در آن را دارند، عنوان می کنند. برای مثال یکی از دروازه بان های سال های دور پرسپولیس بارها به انتقاد از گلرهای تیم سابقش پرداخت و چندین بار علیه بیرانوند صحبت کرد. انتخاب سیستم بازی، انتخاب کاپیتان تیم، خرید بازیکن، چینش ترکیب از دیگر مسائلی است که بارها پیشسکوت ها با اظهارنظرهای تند درباره آن صحبت کردند و مربیان را زیرسوال بردند.

بسیاری از مربیان معقتد هستند که این شیوه برخورد پیشکسوت ها بیش از آن که به پیشرفت تیم ها کمک کند به جنجال می انجامد و آرامش تیم را از بین می برد.

در تمام دنیا پیشکسوت های فوتبال درباره تیم خود و حتی رقبا هم صحبت می کنند اما آن چه که در ایران کمتر دیده می شود همدلی میان باشگاه و پیشسکوت هاست. عدم توجه کافی به بازیکنان باسابقه تیم ها باعث دلخوری های زیادی از سوی آن ها می شود و همین موضوع را می توان عامل دوری پیشکسوت ها از تیم ها دانست. پیشکسوتی که خود را دور از تیم می داند و به خاطر بی مهری ها ناراحت است بیش از آن که خود را همراه تیم تصور کند دست به انتقاد می زند و همین تنش را ایجاد می کند.

پربیننده های ورزشی:
کری خوانی سرمربی پاختاکور برای پرسپولیسی‌ها
گل چهار میلیاردی پرسپولیس!
افشاگری جنجالی حسن روشن درباره قلیان‌کشی استقلالی‌ها/عکس

در سال های اخیر رفتار بعضی پیشکسوتان هم انتقادآمیز بوده و حتی بعضی از آن ها در فضای مجازی هم صحبت هایی را انجام داده اند که از شان و منزلت یک پیشکسوت به دور بوده است. در حالی که همیشه انتظار می رود آن ها از حواشی دوری کنند و اگر تنشی هم به وجود می آید آن را برطرف کنند اما در فوتبال ایران هیچ گاه این اتفاق رخ نداده است.

چندی پیش پیشکسوتان دو باشگاه پرسپولیس و استقلال صحبت هایی درباره تاریخچه دو باشگاه انجام دادند که منجر به تنش ها و البته بی احترامی های پرشمار دو طرف به یکدیگر شد.

رفتارهای بازیکنان و مربیان جوان که هنوز نتوانستند خود را با اخلاق حرفه ای هماهنگ کنند برای فوتبال ایران مشکل بزرگی است اما از آن بدتر این است که باسابقه ها به جای اینکه الگوی جوان ترها باشند خودشان رفتارهای دور از ذهنی انجام می دهند. حتی استفاده از الفاظ نامناسب از سوی آن ها که گاهی هیچ یک از آن ها قابلیت انتشار در رسانه ها را ندارد باعث تعجب شده است.

در گذشته زمانی که حواشی برای تیم های به وجود می آمد تلاش بر این بود که با حضور پیشکسوت ها این مسائل حل شود اما شرایط به گونه ای شده که امروز آن ها هم گرفتار مسائل حاشیه ای شده اند و گاهی خودشان هم نقش اول آن را ایفا می کنند.

253 251

کد خبر 1431818

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =